Wizyta partnerska z Universytetu w Pristinie

W dniach 24-27 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie gościliśmy pracowników z zaprzyjaźnionej uczelni partnerskiej - University of Pristina w Kosovie. (http://www.uni-pr.edu/Ballina.aspx?lang=en-US)

Skład delegacji

  • Prof. asc. dr. Naser Pajaziti - nauczyciel akademicki, profesor na Wydziale Edukacji i Filozofii,
  • Esat Kelmendi - Sekretarz generalny Uniwersytetu w Pristinie,
  • Labinot Hajdari - pracownik Biura Współpracy Międzynarodowej odpowiedzialny za wymianę kadry i studentów,
  • Armend Kastrati - Biuro finansowe uczelni,
  • Osman Sertolli - Biuro finansowe uczelni.

Wizyta zorganizowana została w ramach programu Erasmus+ z puli na wymianę kadry akademickiej i administracyjnej. Jej głównym celem było omówienie zasad realizacji programu Erasmus+, procedur i dokumentów związanych z realizacją programu.
Goście spotkali się z dr. inż. Mariuszem Kołosowskim - Prorektorem ds. studenckich i dydaktyki PWSZ w Nysie oraz mgr Anną Opałką - Kierownikiem Działu Kontaktów Zewnętrznych (Uczelnianym Koordynatorem Programu Erasmus+).
Partnerzy obejrzeli pracownie Instytutu Kosmetologii, Instytutu Architektury i Urbanistyki, Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych oraz Centrum Konserwacji Zabytków. W trakcie spotkania omówiono ogólne zasady funkcjonowania Uczelni w Polsce oraz organizację rozliczeń finansowych w ramach PWSZ w Nysie.

W dniu 25 maja prof. Naser Pajaziti z Faculty of Education Uniwersytetu w Pristinie przeprowadził wykład pt. "Linguistic contacts of Albanian and Polish Language" dla studentów Instytutu Neofilologii PWSZ w Nysie.

Nasza Uczelnia cieszy się dużym zainteresowaniem studentów z Kosowa, którzy chętnie przyjeżdżają na swoje stypendia do Nysy, nabywając w ten sposób nowe kompetencje i uzupełniając swój proces dydaktyczny o doświadczenia międzynarodowe.
Planujemy, że program Erasmus+, który z sukcesem realizowany jest przez Uczelnie od dwóch lat, zbuduje podwaliny pod kolejne wspólne projekty edukacyjne i badawcze.

Biuro Współpracy Międzynarodowej

 REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik