Rektor PWSZ w Nysie na Święcie Policji

Rektor PWSZ w Nysie prof. Przemysław Malinowski uczestniczył w wojewódzkich obchodach Święta Policji. Uroczystości miały miejsce 19 lipca na Rynku w Krapkowicach. Policjanci odebrali medale i odznaczenia, a także akty mianowania na kolejne stopnie służbowe. Atrakcją była defilada policyjna oraz występ orkiestry policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W obchodach uczestniczyli m.in. parlamentarzyści ziemi opolskiej, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Wojewoda Opolski Adrian Czubak, Wicemarszałek Województwa Opolskiego Roman Kolek, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, instytucji, firm, organizacji społecznych oraz mieszkańcy Opolszczyzny.

Rektor naszej Uczelni przekazał policjantom słowa podziękowania za trudną, niebezpieczną oraz bardzo odpowiedzialną pracę: "w imieniu całej społeczności akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie kieruję słowa uznania oraz serdeczne życzenia sukcesów zawodowych i szczęścia w życiu osobistym do Wszystkich Policjantów, którzy codziennie stoją na straży porządku i bezpieczeństwa, często ryzykując zdrowie i życie, gdy spieszą z pomocą w chwilach zagrożenia".


24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała zapewniać bezpieczeństwo i porządek publiczny w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tradycji Policji Państwowej, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca - Świętem Policji.

PWSZ w Nysie już w 2010 roku, jako pierwsza publiczna uczelnia w województwie opolskim, rozpoczęła kształcenie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne m.in. na potrzeby służb mundurowych. Od 2011 roku nasza Uczelnia realizuje porozumienie, podpisane z Komendantem Głównym Policji, w sprawie realizacji wybranych treści kształcenia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

PWSZ w Nysie aktywnie współpracuje z Policją także przy organizacji akcji społecznych, np. "Przedszkolak ratuje". W ramach tego przedsięwzięcia policjanci, strażnicy miejscy, strażacy, uczniowie z CKZiU w Nysie oraz pracownicy i studenci ratownictwa medycznego PWSZ w Nysie szkolili najmłodszych w zakresie zasad bezpieczeństwa.

W trakcie uroczystości Starosta Powiatu Nyskiego Czesław Biłobran został odznaczony Medalem "Za Zasługi dla Policji" za zaangażowanie w budowanie bezpieczeństwa publicznego na szczeblu lokalnym. Serdecznie gratulujemy!

 
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik