Festiwal Kół Naukowych w PWSZ w Nysie

Festiwal Kół Naukowych - unikatowe wydarzenie, w czasie którego 15 Studenckich Kół Naukowych nyskiej Uczelni przedstawiło swoją działalność i pochwaliło się osiągnięciami - odbył się z inicjatywy Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie w dniu 25.10.2017 r. Uroczystego otwarcia dokonał Prorektor ds. nauki i rozwoju - dr Tomasz Drewniak, doc. PWSZ w Nysie, a całość poprowadziła Wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego - Pani Jagoda Kłębek.

Koła reprezentowały wszystkie kierunki studiów PWSZ w Nysie. Ta różnorodność dziedzin, od nauk humanistycznych poprzez nauki o zdrowiu i nauki medyczne, aż po nauki techniczne sprawiła, że Festiwal okazał się atrakcyjnym i interesującym tematycznie wydarzeniem. Studenckie Koła Naukowe PWSZ w Nysie przygotowały również pokazy praktycznych zastosowań nauki. Można było zobaczyć interesujące rozwiązania techniczne w obszarze inżynierii produkcji i informatyki, poznać aktualne podejście do profilaktyki zdrowotnej, skosztować potraw dietetycznych, skorzystać z nowoczesnych zabiegów kosmetycznych, przejść przez zestaw ćwiczeń poprawiających kondycję i łagodzących stres, sprawdzić się w sytuacjach zagrożenia życia przystępując do czynności ratowniczych, czy też zrelaksować się w otoczeniu muzyki.

Festiwal był doskonałą okazją dla uczestników do zapoznania się z działalnością kół naukowych, a dla nich samych - szansą na pozyskanie nowych członków oraz nawiązanie współpracy z kołami działającymi na innych kierunkach studiów. Już podczas trwania Festiwalu pojawiło się wiele pomysłów na realizację wspólnych przedsięwzięć, łączących kilka obszarów nauki, a w związku z tym wymagających współpracy ze sobą studentów z różnych kół naukowych. Na festiwalu zaprezentowały się koła działające przy PWSZ w Nysie tj. ABACULUS, ACTIVE MINDS, Antropomotus, BONUS, BWN, COR, ENTI, EZIS, LINGUA OECONOMICA, Nysa Gospel Choir, ReNova, SET POINT DIET, SKN Języka Niemieckiego, SYMFONIA i Trzymaj Formę "TF".

Nyski Festiwal w ocenie ich członków, opiekunów oraz uczestników był wydarzeniem, które sprzyja integracji środowiska akademickiego poprzez poznanie zainteresowań i pasji naukowych studentów. Dlatego Festiwal Kół Naukowych, którego celem jest pobudzanie studentów do większej aktywności naukowej, był okazją do wzajemnej współpracy i stanie się ważnym wydarzeniem cyklicznym organizowanym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.

Więcej zdjęć pod adresem: https://business.facebook.com/media/set/?set=a.1667339603317478.1073741933.112648362119951&type=1&l=d5f31d3136
Filmy z Festiwalu: https://www.facebook.com/PWSZwNysie/videos/1666377590080346/
https://business.facebook.com/PWSZwNysie/videos/1667448713306567/

 
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik