Triumfujemy w Hackathonie!

Studenci PWSZ w Nysie okazali się bezkonkurencyjni w nyskim Hackathonie. Ekipy studentów informatyki naszej Uczelni zdobyły pierwsze i drugie miejsce!

W maratonie programowania Hackathon wzięło udział 13 drużyn z całej Polski. Uczestnicy pierwszego w Nysie Hackathonu mieli za zadanie stworzenie aplikacji mobilnej lub serwisu internetowego promującego aspekty: turystyczne, kulturalne, sportowe i rekreacyjne Gminy Nysa. Zgodnie z zasadami maratonu na projekt i realizację aplikacji uczestnicy mieli 30 godzin. Hackathon odbył się w dniach 28-29 października 2017 r. w Regionalnym Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innnowacyjnych PWSZ w Nysie.

Pierwsze miejsce za aplikację „Nysa Otwartych Danych” zdobyła drużyna „DreamsSoft” w składzie: Mariusz Olszowski, Dawid Hawryluk - studenci informatyki PWSZ w Nysie oraz Rafał Chramęga - uczeń ZSiPO w Nysie.

Drugie miejsce zajęła drużyna „Ale czad”, w składzie: Sebastian Szewczul, Krzysztof Kula - studenci informatyki PWSZ w Nysie oraz Aleksander Kurczyk z Politechniki Wrocławskiej, za zbudowanie własnego czujnika do monitorowania jakości powietrza oraz aplikacji, która pozwalała wyświetlać dane z czujnika na mapie oraz na wykresach.

Trzecie miejsce zdobył zespół, który stworzył aplikację mobilną „Cześć Nyso”, pozwalającą na planowanie dojazdu do atrakcji turystycznych z wykorzystaniem komunikacji miejskiej.

Wyróżnienie przyznano za portal internetowy „EduNysa”, który integruje informacje o placówkach edukacyjnych funkcjonujących w mieście i pozwala w łatwy sposób dotrzeć do wszystkich niezbędnych informacji o nich.

 

PWSZ w Nysie była współorganizatorem nyskiego Hackathonu.

Mentorami byli m.in. wykładowca Instytutu Architektury i Urbanistyki - mgr inż. arch. Michał Kaczmarzyk i absolwent informatyki PWSZ w Nysie, właściciel firmy Storecat Global3D.pl - Grzegorz Sługocki.

Strefę chillout przygotował Instytut Nauk o Zdrowiu - trenerzy osobiści zadbali o wystrój, muzykę, piłkarzyki. Chwile relaksu w postaci ćwiczeń zapewnili członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Trzymaj Formę” pod opieką mgr Ewy Szury: Jagoda Kłębek, Katarzyna Duszak-Kopeć, Michał Kopeć, Adrian Błaszczyszyn, Dawid Korab.

Opiekę medyczną uczestnikom zapewniali studenci ratownictwa medycznego, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej „COR” pod opieką dr. Ireneusza Barzieja: Adrian Krzak, Robert Wystrach, Denis Lubas, Daria Ziółkowska, Mateusz Pustelnik, Szymon Bojarski, Joanna Fitzon, Justyna Niestrój, Martyna Ponikiewska, Kamila Ponikiewska, Konrad Klimas.

O komfort uczestników oraz przyjazną atmosferę zadbali pracownicy RCTWiTI PWSZ w Nysie. Biorący udział pozytywnie wyrażali się o organizacji imprezy i nawet kilkugodzinna przerwa w dostawie prądu, spowodowana silnym wiatrem, nie zepsuła dobrego wrażenia, jakie pozostawił po sobie nyski Hackathon.

 
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik