IV Fit Maraton

8 listopada br. odbył się kolejny Fit Maraton przygotowany przez przyszłych trenerów personalnych czyli studentów psychofizycznego kształtowania człowieka PWSZ w Nysie pod okiem mgr Ewy Szury, z-cy Dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu. Była to doskonała okazja do zaprezentowania przez studentów nabytych i doskonalonych w czasie studiów umiejętności.

Maratony są organizowane z kilku powodów - pierwszy, podstawowy dotyczy praktycznego przygotowania do zawodu. Przyszli trenerzy mają okazję brać udział w organizacji maratonu - od pomysłu, tematyki, projektowania plakatu, zachęcania kolegów do udziału, przygotowywania treningów, po zaprezentowanie na scenie przed "publicznością" efektów swojej pracy.

Kolejnym powodem, dla którego tworzymy maratony to propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia wśród społeczności akademickiej i mieszkańców miasta. Poza zachęcaniem do aktywności pokazujemy jak zdrowo i bezpiecznie wykonywać konkretne pozycje, ćwiczenia, treningi. Uświadamiamy jak ważny jest ruch niezależnie od wieku, płci czy wykonywanego zawodu. Pielęgniarka i ratownik medyczny muszą być sprawni by móc nieść pomoc innym. Informatyk, programista, bankowiec w swoim siedzącym trybie życia zawodowego nie mogą zapominać o ruchu. Dietetyk wie, że żywienie by być zdrowym i zadbanym to za mało, że 70% stanowi dieta a 30% ruch itp.

W efekcie w imprezie wzięło udział ok. 100 uczestników. Byli to głównie studenci kosmetologii, dietetyki, ratownictwa medycznego, informatyki oraz mieszkańcy Nysy i okolic.

W grudniu kolejny, V Fit Maraton, w klimacie świątecznym z wieloma niespodziankami.

Zapraszamy do galerii zdjęć: facebook
Zapraszamy do obejrzenia filmu: youtube

Szczegóły wkrótce.
ZAPRASZAMY

 


REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik