Firma MEGA kolejnym partnerem PWSZ w Nysie

W dniu 11.12.2017r. w biurze Rektora PWSZ w Nysie gościliśmy przedstawicieli firmy MEGA Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o. o. z Nysy -Prezesa Jerzego Stawińskiego oraz Dyrektora Produkcji Wojciecha Konstantego. Celem wizyty było podpisanie umowy o współpracy, którą ze strony naszej Uczelni podpisał Rektor dr inż. Przemysław Malinowski, prof. PWSZ w Nysie.

MEGA jest jednym z czołowych polskich producentów naczep samowyładowczych (wywrotek), skrzyniowych oraz osi jezdnych do naczep i przyczep. Zakład wykonuje również zabudowy na pojazdach oraz montaż hydrauliki siłowej.

Nasza Uczelnia współpracuje z firmą MEGA już od dłuższego czasu w zakresie wspierania procesu dydaktycznego. Studenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji realizują w firmie swoje praktyki zawodowe oraz przygotowują prace dyplomowe. Spora grupa pracowników firmy MEGA to nasi absolwenci. Aktualnie pracuje tam 19 osób, które ukończyły PWSZ w Nysie. Przykładem jest Pan Wojciech Konstanty, Dyrektor Produkcji, który tytuł inżyniera uzyskał na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji. W ostatnim czasie firma MEGA zyskała bardzo solidne wsparcie ze strony francuskiej firmy BENALU, która zakupiła 100% udziałów i planuje zainwestować w rozwój MEGI ponad 2 mln EUR.

Oficjalne podpisanie umowy pozwoli na rozszerzenie współpracy o możliwości realizacji wspólnych projektów i działań na rzecz rozwoju zarówno firmy MEGA, jak i naszej Uczelni.

 REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik