Kontakt Aktualności Kierunki Student Rekrutacja

Architektura Bezpieczeństwo wewnętrzne Dietetyka Filologia angielska
Filologia germańska
Finanse
i rachunkowość
Informatyka Jazz
i muzyka estradowa
Kosmetologia Pielęgniarstwo Trener osobisty
Psychofizyczne kształtowanie człowieka
Ratownictwo medyczne Zarządzanie
i inżynieria produkcji

Wizyta przedstawicieli PWSZ w Nysie na Uniwersytecie w Pune w Indiach

Na zaproszenie Uniwersytetu w Pune oraz ASM (Audyogik Shiksham Mandal) Group of Institutes w dniach 11-16.01.2018 r. w Indiach przebywali przedstawiciele PWSZ w Nysie, prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr inż. Mariusz Kołosowski oraz dyrektor Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych dr inż. Piotr Chwastyk. Skład delegacji uzupełnili: dr Pradeep Kumar, prezes Indo-European Education Foundation, który jest również wykładowcą w Instytucie Neofilologii oraz Pani Renata Żukowska, koordynator współpracy indyjsko-polskiej w tej samej fundacji.

W trakcie pobytu nasza delegacja uczestniczyła w licznych spotkaniach mających na celu omówienie dalszych działań w kierunku wzmocnienia współpracy pomiędzy uczelniami ze szczególnym naciskiem na możliwość skorzystania z oferty wymiany studentów i kadry uczelni w ramach programu Erasmus+. Ofertę dydaktyczną Uczelni przedstawiono także bezpośrednio studentom Uniwersytetu w Pune podczas prelekcji zachęcających do skorzystania z programu Erasmus+.

Szczególnym punktem wizyty w Indiach było uczestnictwo w konferencji INCON 2018 (International Conference on Ongoing Research in Management & IT) w Pune 12-13.01.2018 r. W tej corocznie organizowanej konferencji uczestniczy wielu naukowców reprezentujących uczelnie z całego świata. Organizatorem konferencji jest ASM Group of Institutes w Pune, a partnerami są Uniwersytet w Pune, Universidad CETYS w Meksyku, City University w Seattle oraz PWSZ w Nysie. Podczas konferencji dr inż. Mariusz Kołosowski oraz dr inż. Piotr Chwastyk zaprezentowali swoje referaty oraz prowadzili sesje tematycznie związane z ich zainteresowaniami naukowymi.

Nasza delegacja została niezwykle serdecznie przyjęta. Zarówno podczas oficjalnych jak i mniej oficjalnych spotkań można było usłyszeć wiele ciepłych słów o dotychczasowej współpracy wraz z ogromnymi nadziejami na jej rozszerzenie ceniąc sobie profesjonalizm, z jakim PWSZ w Nysie realizuje swoje zobowiązania w ramach współpracy z Uniwersytetem w Pune.

Uniwersytet w Pune został założony w 1949 roku i oferuje ponad czterysta kierunków studiów. Uczelnia aktualnie kształci ponad sześćset tysięcy studentów (jest 10. na liście największych uniwersytetów na świecie). Najbardziej znanym wydziałem Uniwersytetu w Pune jest wydział technologii.

Indie, które wciąż są dla Polaków bardzo egzotycznym krajem, należą do najszybciej rozwijających się krajów świata. Dlatego ogromną radość sprawiła naszym przedstawicielom możliwość poznania systemu edukacji i środowiska naukowego, kierunków rozwoju gospodarczego wraz z wyzwaniami i problemami, które wciąż są do przezwyciężenia. Poza licznymi wydarzeniami nasi pracownicy mieli także możliwość zwiedzenia charakterystycznych miejsc związanych z kulturą i religią Indii oraz zetknięcia się ze wszystkimi kolorami i smakami tego bardzo zróżnicowanego kulturowo kraju.

 
        
        
        
Kierunki PWSZ w Nysie: Architektura | Bezpieczeństwo wewnętrzne | Dietetyka | Filologia angielska | Filologia germańska | Język biznesu: angielski | Finanse i rachunkowość | Informatyka | Jazz i muzyka estradowa | Konserwacja i ochrona zabytków | Kosmetologia | Pielęgniarstwo | Psychofizyczne kształtowanie człowieka | Ratownictwo medyczne | Zarządzanie i inżynieria produkcji |
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2017   kontakt z webmasterem
Instytut Architektury i Urbanistyki - architektura, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK