Wizyta przedstawicieli PWSZ w Nysie na Uniwersytecie w Pune w Indiach

Na zaproszenie Uniwersytetu w Pune oraz ASM (Audyogik Shiksham Mandal) Group of Institutes w dniach 11-16.01.2018 r. w Indiach przebywali przedstawiciele PWSZ w Nysie, prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr inż. Mariusz Kołosowski oraz dyrektor Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych dr inż. Piotr Chwastyk. Skład delegacji uzupełnili: dr Pradeep Kumar, prezes Indo-European Education Foundation, który jest również wykładowcą w Instytucie Neofilologii oraz Pani Renata Żukowska, koordynator współpracy indyjsko-polskiej w tej samej fundacji.

W trakcie pobytu nasza delegacja uczestniczyła w licznych spotkaniach mających na celu omówienie dalszych działań w kierunku wzmocnienia współpracy pomiędzy uczelniami ze szczególnym naciskiem na możliwość skorzystania z oferty wymiany studentów i kadry uczelni w ramach programu Erasmus+. Ofertę dydaktyczną Uczelni przedstawiono także bezpośrednio studentom Uniwersytetu w Pune podczas prelekcji zachęcających do skorzystania z programu Erasmus+.

Szczególnym punktem wizyty w Indiach było uczestnictwo w konferencji INCON 2018 (International Conference on Ongoing Research in Management & IT) w Pune 12-13.01.2018 r. W tej corocznie organizowanej konferencji uczestniczy wielu naukowców reprezentujących uczelnie z całego świata. Organizatorem konferencji jest ASM Group of Institutes w Pune, a partnerami są Uniwersytet w Pune, Universidad CETYS w Meksyku, City University w Seattle oraz PWSZ w Nysie. Podczas konferencji dr inż. Mariusz Kołosowski oraz dr inż. Piotr Chwastyk zaprezentowali swoje referaty oraz prowadzili sesje tematycznie związane z ich zainteresowaniami naukowymi.

Nasza delegacja została niezwykle serdecznie przyjęta. Zarówno podczas oficjalnych jak i mniej oficjalnych spotkań można było usłyszeć wiele ciepłych słów o dotychczasowej współpracy wraz z ogromnymi nadziejami na jej rozszerzenie ceniąc sobie profesjonalizm, z jakim PWSZ w Nysie realizuje swoje zobowiązania w ramach współpracy z Uniwersytetem w Pune.

Uniwersytet w Pune został założony w 1949 roku i oferuje ponad czterysta kierunków studiów. Uczelnia aktualnie kształci ponad sześćset tysięcy studentów (jest 10. na liście największych uniwersytetów na świecie). Najbardziej znanym wydziałem Uniwersytetu w Pune jest wydział technologii.

Indie, które wciąż są dla Polaków bardzo egzotycznym krajem, należą do najszybciej rozwijających się krajów świata. Dlatego ogromną radość sprawiła naszym przedstawicielom możliwość poznania systemu edukacji i środowiska naukowego, kierunków rozwoju gospodarczego wraz z wyzwaniami i problemami, które wciąż są do przezwyciężenia. Poza licznymi wydarzeniami nasi pracownicy mieli także możliwość zwiedzenia charakterystycznych miejsc związanych z kulturą i religią Indii oraz zetknięcia się ze wszystkimi kolorami i smakami tego bardzo zróżnicowanego kulturowo kraju.

 


REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik