Finał wojewódzkiego etapu XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej już za nami

14 kwietnia 2018 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie już po raz ósmy odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

O godz.10.00 w Auli Uczelni zasiadło 36 uczniów szkół ponadgimnazjalnych – zwycięzców etapu okręgowego z całego województwa opolskiego. Podczas uroczystego rozpoczęcia przybyłych laureatów i ich opiekunów, w progach Uczelni przywitał Rektor PWSZ w Nysie prof. Przemysław Malinowski. Po inauguracji rozpoczął się I etap Olimpiady, w którym uczestnicy zmagali się z testem pisemnym składającym się z 50 pytań. Do etapu II - odpowiedzi ustnych - zakwalifikowało się 12 uczestników. Po wysłuchaniu wszystkich odpowiedzi komisja w składzie: mgr Grażyna Leśniak – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących Carolinum w Nysie, mgr Beata Soczawa – nauczyciel-metodyk Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu oraz dr n.med. Marta Misiarz – wykładowca w Instytucie Nauk o Zdrowiu PWSZ w Nysie, wyłoniła 7 laureatów, którzy w dniach 8-10 czerwca wezmą udział w Finale XXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wśród zwycięskiej siódemki znalazło się dwóch uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nysie : Robert Rybotycki z klasy II b1 i Magda Tomaszkiewicz z klasy III b1. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody w postaci książek, kart podarunkowych o wartości 200 zł oraz słodyczy.

Jak podkreślała Komisja, tegoroczne pytania odznaczały się bardzo wysokim stopniem trudności a poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach finałowych.

Finaliści etapu wojewódzkiego:

 1. Jakub Bartkowski z Krapkowic
 2. Michał Górski z Moszczanki
 3. Krzysztof Kaszczyszyn z Opola
 4. Tomasz Misztal z Korfantowa
 5. Robert Rybotycki z Nysy
 6. Magda Tomaszkiewicz z Nysy
 7. Jakub Zelek z Konradowa

 

Organizatorami wydarzenia byli:

 1. Zespół Szkół Ogólnokształcących Carolinum w Nysie
 2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie

 

Partnerzy:

 1. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKOM Sp. z o.o.
 2. AKWA z o.o. w Nysie
 3. Spółdzielnia Pracy „Cukry Nyskie”
 4. Starostwo Powiatowe w Nysie
 


REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik