Dodatkowe darmowe lektoraty - Język angielski - Język niemiecki - Język hiszpański - Język czeski - Poziom A1/A2, B2 wszystkie języki, dodatkowo język angielski przygotowanie do FCE - Zapisy u koordynatorów programu POWER. Miła atmosfera, słownictwo specjalistyczne, konwersacje, wpis do suplementu. Serdecznie zapraszamy!

Nauka przez zabawę w Instytucie Jazzu

Dnia 4 grudnia br. studenci Instytutu Jazzu przygotowali zajęcia muzyczne dla najmłodszych uczestników Festiwalu. W murach naszej Uczelni gościliśmy dzieci z Diecezjalnej Szkoły Podstawowej z Nysy.

W ramach pierwszej części zajęć, prowadzonej przez dr Mariusza Drożdżala, uczestnicy mieli okazję bliżej poznać podstawy dyrygentury, funkcjonowania zespołu wokalnego oraz wszechstronnego zastosowania bum-bum rurek. Prowadzący przewidział aktywne uczestnictwo w zajęciach, podczas których dzieci wcieliły się w rolę dyrygenta. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką ruchową, jaką każdy dyrygent musi wykonać przed swoim wystąpieniem. Rozgrzewkę przeprowadzili studenci, przebrani za barwne postacie z bajek. Po rozgrzaniu swoich mięśni dzieci miały okazję zobaczyć i posłuchać wystąpienia zespołu wokalnego, samodzielnie dyrygując i prowadząc chór.

Po warsztatach z dyrygentury rozbrzmiały dźwięki rurek bum-bum. Bum-Bum Rurki® to wszechstronna i znana na całym świecie zabawka muzyczna. Świetnie sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii. Studenci za pomocą rurek zademonstrowali rytmiczny utwór, któremu dzieci z uwagą się przysłuchiwały. Dzieci nie pozostały obojętne dźwiękom muzyki i przygotowały niespodziankę dla prowadzących. Był to taniec, któremu towarzyszyły bum-bum rurki. Występ dzieci został zaaranżowany przez Panią Emilię Wolak –wychowawczynię klasy.

W trzeciej części zajęć, dzieci przeszły do studia nagrań, gdzie czekał na nich mgr Maciej Prokopowicz, który zapoznał dzieci z warunkami panującymi w studiu nagraniowym oraz przedstawił jak można profesjonalnie nagrać utwory muzyczne. Z okazji Mikołajek, Pan Maciej wraz ze studentami namówił dzieci do nagrania kolędy ”Przybieżeli do Betlejem”. Była to dla naszych gości niesamowita przygoda i ciekawe doświadczenie. Zajęcia przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze.

Na pamiątkę miło spędzonego czasu w PWSZ w Nysie, dzieci narysowały laurki.


 


REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik