Dodatkowe darmowe lektoraty - Język angielski - Język niemiecki - Język hiszpański - Język czeski - Poziom A1/A2, B2 wszystkie języki, dodatkowo język angielski przygotowanie do FCE - Zapisy u koordynatorów programu POWER. Miła atmosfera, słownictwo specjalistyczne, konwersacje, wpis do suplementu. Serdecznie zapraszamy!

Chór Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie wziął udział w XI Festiwalu Chórów w Bydgoszczy

Z udziałem Chóru Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie pod dyrekcją dr Mariusza Drożdżala odbył się XI Festiwal Chórów Akademickich „Akademickie kolędowanie”. Organizatorem festiwalu był Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Podczas festiwalu można było wysłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów akademickich. W tym roku wystąpił również Chór Akademicki z Uniwersytetu im. Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), co podniosło rangę festiwalu czyniąc go międzynarodowym.  Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Koncert Galowy, który odbył się w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Podczas koncertu wszystkie zaproszone chóry śpiewały kolędy i pastorałki w opracowaniach wybitnych kompozytorów, a także wykonały wspólnie wybrane utwory. Chóry otrzymały podziękowania i pamiątkę od Rektora Uniwersytetu w Bydgoszczy - prof. dr hab. Jacka Woźnego. Podczas koncertu galowego XI Festiwalu Chór Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie zaprezentował utwory: "Przybieżeli do Betlejem" w aranżacji Jerzego Kurczewskiego oraz Mariusza Drożdżala oraz Feliz Navidad - muzyka i słowa: Jose Feliciano, aranżacja: Paul Langford oraz Mariusz Drożdżal.

Dyrygent Chóru Instytutu Jazzu PWSZ - dr Mariusz Drożdżal jest zadowolony z występu studentów, wykazali się talentem i umiejętnościami muzycznymi. Chóry zaprezentowały się także w różnych kościołach w Bydgoszczy i okolicy. Chór Instytutu Jazzu śpiewał w parafii pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Bydgoszczy podczas Mszy Świętej.

 
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik