"Młodzi odkrywcy" w Hydropolis

Uczestnicy projektu PO WER - “Nyski Uniwersytet Młodych Odkrywców” realizowanego przez PWSZ w Nysie - odwiedzili Centrum Nauki o Wodzie „Hydropolis” we Wrocławiu. Podczas naukowej wyprawy młodzi studenci NUMO obejrzeli wystawę podzieloną na strefy tematyczne, z których każda przedstawiała wodę z innego ujęcia - planeta wody, stany wody, głębiny, człowiek i woda, miasto i woda oraz historia inżynierii wodnej. Technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe sprawiły, że wizyta w Hydropolis była dla wszystkich bardzo ciekawa i niezwykle pouczająca. „Młodzi odkrywcy” w innowacyjny sposób poznali znaczenie wody w środowisku z różnych, fascynujących perspektyw.

Ważnym elementem edukacyjnego wyjazdu były warsztaty „Siła wody”, podczas, których młodsi uczestnicy projektu dowiedzieli się o sile wyporu, napięciu powierzchniowym oraz zmianach stanów skupienia. Dzieci sprawdziły, czy woda jest tak samo ściśliwa, jak powietrze. Starsi uczestnicy podczas warsztatów poświęconych gęstości wody pn. „Wody słodkie i wody słone” stworzyli barwną tęczę w probówce oraz skonstruowali areometr. Dowiedzieli się, czym jest wskaźnik oraz na jaki kolor barwi się roztwór kwasu i zasady pod wpływem indykatora.

Hydropolis to centrum wiedzy na temat wody, w którym w fascynujący sposób pokazane jest jej znaczenie dla człowieka. Łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi.

 


REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik