„Sounds of Languages” w ramach Erasmus Plus Days 2019 w PWSZ w Nysie


W ramach światowych dni #ErasmusDays od 10 do 12 października 2019 roku w wielu krajach zostały zorganizowane spotkania, wystawy oraz debaty, podczas których można było posłuchać lub samemu opowiedzieć o efektach projektów programu Erasmus Plus. PWSZ w Nysie również dołączyło do akcji Dni Erasmus Plus między innymi poprzez organizację wydarzenia pod nazwą „Sounds of Languages”.

Studenci Wydziału Neofilologii wraz z opiekunem dr Agnieszką Kaczmarek zaprosili studentów Erasmus Plus do wspólnej zabawy językowej. Reprezentanci różnych krajów recytowali wcześniej przygotowane przez siebie znane wiersze w swoich językach ojczystych. Następnie wszyscy zaproszeni goście, bez znajomości tychże języków, a jedynie na podstawie brzmienia oraz intonacji, zastanawiali się nad treścią zaprezentowanych utworów. Uczestnicy mieli więc okazję do wsłuchania się w wiele różnorodnych języków takich jak: turecki, hiszpański, portugalski, albański, grecki oraz czarnogórski. Jak się okazało dźwięki i melodia języka bardzo często oddziałują na naszą percepcję i jesteśmy w stanie odebrać emocjonalny przekaz prezentowanych treści, nawet nie znając żadnego słowa w danym języku. To był bardzo pouczający eksperyment międzykulturowy.

Wieczór zakończył znakomity występ zespołu „Wave”, który tworzą studenci kierunku język biznesu angielski pod przewodnictwem dr Aliny Bryll. Zespół zaprezentował cztery utwory z których każdy był nagradzany przez publiczność gromkim aplauzem. Wydarzenie koordynowało Biuro Współpracy Międzynarodowej PWSZ w Nysie.
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik