Seniorzy nabywają dodatkowe umiejętności w nyskiej Uczelni

Kolejny wykład w ramach projektu „Kształcenie Ustawiczne Seniorów” w PWSZ w Nysie. Tym razem seniorzy z Nyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogli dowiedzieć się w jaki sposób czytać etykiety na opakowaniach żywności. Zagadnienie przybliżyła wykładowczyni na kierunku dietetyka PWSZ w Nysie - dr inż. Marzena Zołoteńka-Synowiec. Prelegentka zwracała uwagę, jak należy czytać etykiety i na co szczególnie powinno się zwracać uwagę na etykiecie kupując produkty spożywcze. Omówione zostały też zasady przechowywania żywności.

Nyska Uczelnia wspiera w kształceniu także seniorów. Projekt „Kształcenie Ustawiczne Seniorów” jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W ramach projektu wsparciem objęci zostali seniorzy, w szczególności słuchacze uniwersytetów trzeciego wieku z: Głuchołaz, Kędzierzyna-Koźla, Niemodlina, Nowej Rudy, Nysy, Prudnika oraz Złotego Stoku.

PWSZ w Nysie organizuje dla seniorów liczne przedsięwzięcia dydaktyczne, w tym, warsztaty, szkolenia czy inne formy edukacji. Poruszana jest tematyka: dietetyki, komunikacji społecznej, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, psychofizycznego kształtowania człowieka oraz zarządzania. Różnorodność zajęć pozwala uczestnikom projektu zwiększyć aktywność społeczną i zawodową, poszerzyć wiedzę ogólną i specjalistyczną oraz rozwijać swoje zainteresowania.
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik