Pokaz stylizacji i wizażu studentek kosmetologii PWSZ w Nysie

Syreny, elfy, postacie filmowe i z baśni, czy ekologiczne stylizacje - zdominowały pokaz studentek kosmetologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Niezwykły i oryginalny charakter ma co roku zaliczenie z przedmiotu wizaż i stylizacja w nyskiej uczelni. Studentki 3 roku przygotowały i prezentowały do oceny własne stylizacje w skład których wchodziły m.in.: makijaż, fantazyjne elementy bodypainting, malowanie ciała. Studentki zadbały także o fryzurę, dodatki i strój. Jedna ze studentek wykonała suknię z makulatury - gazet wzbudzając podziw komisji oceniającej prace. Oprócz produktów do makijażu studentki z Nysy używały także elementów charakteryzacji: kleje, płynny lateks, brokaty, farby do ciała, spray kolorowy do włosów, czy sztuczne rzęsy. Stylizacje oceniały wykładowczynie na kierunku kosmetologia PWSZ w Nysie: mgr Monika Podborączyńska, mgr Agnieszka Stasieńko-Tłuczek oraz Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej.

Najnowocześniejsza baza dydaktyczna

Kierunek kosmetologia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie istnieje już od 2006 roku. Jest jednym z pierwszych w Polsce i od wielu lat cieszy się ogromnym powodzeniem. Atutami Uczelni są nowoczesne, doskonale wyposażone pracownie oraz wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna. W ramach kierunku prowadzone są dwie specjalności: kosmetologia specjalistyczna oraz chemia i technologia kosmetyków.

Kierunek współpracuje z wieloma uznanymi firmami z branży kosmetologicznej w Polsce i na świecie, a także renomowanymi ośrodkami wellnes i spa, które co rocznie oferują wizyty studyjne, praktyki zawodowe i staże dla naszych studentów. Studenci kosmetologii z Nysy są pożądanymi i cenionymi specjalistami na rynku pracy nie tylko w naszym regionie.

Warto podkreślić, że studentki kosmetologii w Nysie mają dostęp do najnowocześniejszej bazy dydaktycznej w Polsce, na wyposażeniu są m.in: dwie pracownie kosmetologii, pracownia chemii, pracownia wizażu i stylizacji, pracownia pielęgnacji dłoni i stylizacji paznokci, pracownia fizjoterapii, pracownia mikroskopowa oraz pracownia anatomii.
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik