Apel Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie

Pomoc sąsiedzka dla seniorów w sytuacji zagrożenia koronowirusem.

Chcesz pomóc seniorom, by w ten trudny czas związany z koronawirusem nie musieli wychodzić z domów?
Zgłoś się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie i zostań WOLONTARIUSZEM POMOCY SĄSIEDZKIEJ. Dowiesz się, jak starszym mieszkańcom Nysy możesz pomóc, robiąc im np. zakupy, przynosząc leki czy załatwiając drobne sprawy.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie zbiera wszelkie sygnały i kontaktuje ze sobą osoby potrzebujące wsparcia z tymi, które chcą pomóc.

Musimy być solidarni w ten trudny czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na osoby wymagające pomocy, seniorów, osoby samotne, z niepełnosprawnościami w naszym najbliższym otoczeniu. Zrobienie zakupów, wyjście z psem czy inna pomoc nie wymaga dużego wysiłku, a seniorom umożliwi bezpieczne pozostanie w domu. Wierzę, że razem zdamy ten egzamin bycia prawdziwą wspólnotą.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy osoby starsze, schorowane, by unikały dużych skupisk ludzkich, a najlepiej w ogóle nie wychodziły z domów. Zachęcamy też do wzajemnej pomocy sąsiedzkiej. Może na Twoim osiedlu, w sąsiednim bloku mieszka senior, który potrzebuje Twojej pomocy? Zwróćmy szczególną uwagę na samotnych starszych mieszkańców w naszym najbliższym otoczeniu.

Osoby, które potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów lub dostarczeniu leków, a także osoby, które chciałyby pomóc, zachęcamy do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nysie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00 pod nr tel. 77 4472408 lub mailowo: opsnysa@op.pl

Osoby wymagające wsparcia można także zgłosić do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie nr tel. 77 4472320.
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik