Kontrast:

Nowa pracownia przygotowania motorycznego w Hali Sportowej PWSZ w Nysie

Mury uczelni opuścili kojeni trenerzy personalni i trenerzy przygotowania motorycznego. Studenci kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka PWSZ w Nysie, zdali egzamin dyplomowy składający się z części teoretycznej i praktycznej. Egzamin przeprowadzono po raz pierwszy w nowej pracowni przygotowania motorycznego, która powstała w zmodernizowanej Hali Sportowej PWSZ w Nysie przy ul. Głuchołaskiej.

Egzamin przygotowała mgr Ewa Szura, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej oraz dr n. med. Małgorzata Dalewska. Składał się on z części teoretycznej, w której studenci losowali 6 pytań z zakresu psychologii, treningu i żywienia. W drugiej części w strojach sportowych studenci mieli do zaprezentowania 3 losowo wybrane zagadnienia z zakresu treningu. Komisji egzaminacyjnej przewodniczyła prof. Alicja Głębocka. 

Skład Komisji:
prof. Alicja Głębocka.
dr n. med. Małgorzata Dalewska
dr n. med. Marta Misiarz
dr n. o zdr. Roman Palacz
mgr Łukasz Kabelis-Szostakowski
mgr Grzegorz Kulik

Modernizacja Hali Sportowej PWSZ w Nysie możliwa była dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W związku z dynamicznym rozwojem kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka, PWSZ w Nysie stale inwestuje w nowoczesne wyposażenie do celów dydaktycznych. Pozyskano około 200 m2 dodatkowej powierzchni dydaktycznej. Wspólnie z Wydziałem Nauk Technicznych (kierunek architektura), opracowano koncepcję, powstania w miejscu jednej z trybun, wielofunkcyjnej, profesjonalnej pracowni przygotowania motorycznego. Autorami projektu przebudowy są absolwenci kierunku architektura PWSZ w Nysie: inż. arch. Alina Knobloch i mgr inż. arch. Piotr Janik. Na uwagę zasługuje fakt, iż pracownia została oddzielona od sali głównej przeszkloną ścianą oraz wyposażona w nowoczesne urządzenia fitness i cardio.

Chcesz zostać trenerem osobistym lub trenerem przygotowania motorycznego? Rekrutacja online na www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Film - wywiad z Panem Łukaszem Kabelisem - Szostakowskim, wykładowcą PWSZ w Nysie, trenerem przygotowania motorycznego:
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik