Kontrast:

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 24 lipca 2020 roku zmarł

dr hab. Piotr Baron, prof. PWSZ w Nysie

 

Dziekan Wydziału Jazzu, dyrygent, organista, kompozytor, publicysta, profesor gościnny w Instytucie Muzyki uczelni partnerskiej w Cottbus, na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu, w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz innych uczelniach polskich i zagranicznych.

Przez wiele lat prowadził intensywne działania artystyczne i naukowe promujące kompozytorów śląskich, był twórcą i dyrektorem Festiwalu Kompozytorów Śląskich. Profesor Baron był członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz wiceprzewodniczącym Sekcji Arteterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Jego dokonania artystyczne obejmowały zarówno działania koncertowe z udziałem orkiestr, wykonania dzieł oratoryjno-kantatowych, współpracę z orkiestrami i chórami w kraju i poza jego granicami: Niemcy, Czechy, Francja, Korea Południowa, ponadto koncerty z chórem akademickim i chórem gospel PWSZ w Nysie.

Był promotorem prac doktorskich.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 27.07.2020 r. o godzinie 11:00 i rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele Św. Michała Archanioła w Opolu, ul. ks. Bolesława Domańskiego 4.

Odejście Profesora Barona jest niepowetowaną stratą dla Wydziału Jazzu i całej wspólnoty akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

Będziemy zawsze o Nim pamiętać, o Jego olbrzymim wkładzie w rozwój kierunku jazz i muzyka estradowa i naszej Uczelni.

 

 
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2021. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik