Kontrast:

Nyska Uczelnia liderem wśród PWSZ-tów we współpracy międzynarodowej

Rekordowe fundusze na współprace międzynarodową dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie w ramach programu Erasmus+ (KA-103 oraz KA-107). Będzie to łącznie ponad 597 890 Euro (2 666 589 zł). PWSZ w Nysie pozyskała dodatkowo 118 193 zł, w ramach programu POWER: „Zagraniczna mobilność studentów ze specjalnymi potrzebami. Edycja 3”, co daje łącznie 2 784 782 zł.

W ogólnopolskim rankingu ze względu na łączną kwotę otrzymanych środków w Programie Erasmus+ nyska Uczelnia pozostaje wciąż niekwestionowanym liderem wśród PWSZ-tów realizując ponad 200 umów z 40 krajami. Strategia PWSZ w Nysie zakłada, że każdy absolwent, podczas studiów zdobędzie doświadczenie międzynarodowe w różnych formach oferowanych przez Uczelnię, dlatego tak duży nacisk kładzie ona na pozyskiwanie środków umożliwiających realizację tego założenia.

W roku akademickim 2020/21 planowanych jest łącznie 144 wyjazdów zagranicznych studentów i pracowników oraz co najmniej 60 przyjazdów gości zagranicznych. O ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, zorganizowane zostaną również dwa tygodnie szkoleniowe: pierwszy w dniach 19-23.10.2020, a kolejny 10-14.05.2020. Ponadto studenci Uczelni wezmą udział w Ogólnopolskim E-Biegu Erasmusa w ramach akcji #ErasmusDays

Współpraca dotyczyć będzie krajów: Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Turcji, Macedonii Północnej, Serbii oraz 14 krajów z poza UE: Albania, Algieria, Bośnia and Hercegowina, Chiny, Indie, Indonezja, Kosowo, Malezja, Meksyk, Czarnogóra, Rosja, Tajlandia, Ukraina, USA.

O ile Partnerzy z Indii, Ukrainy, Meksyku i krajów bałkańskich są już stałymi gośćmi nyskiej Uczelni, to Chiny, Indonezja i uczelnie w Stanach Zjednoczonych to nowe, cenne kierunki współpracy dla PWSZ w Nysie. Warto przypomnieć, że w ubiegłych latach miały miejsce wizyty przedstawicieli Dongguan University w Chinach, Uniwersytetu w Surabaya – Indonezja oraz California State University Bakersfield - USA, które pozwoliły na opracowanie planu rozwoju wzajemnych kontaktów.

W związku z bieżącą sytuacją epidemiologiczną w nadchodzącym roku akademickim bardzo duży nacisk zostanie położony na wszelkie działania cyfrowe, w tym związane z tzw. „Internacjonalizacją w domu” oraz tzw.: „Blended Mobility” - nową formę mobilności mieszanej dopuszczoną przez Komisję Europejską.

Ten rodzaj mobilności polega na rozpoczęciu mobilności studenta lub pracownika w formie „zdalnej/wirtualnej”, a następnie kontynuowanie przez niego rzeczywistego pobytu w uczelni zagranicznej, kiedy to będzie już możliwe. Natomiast wszelkie zaplanowane kursy, tygodnie szkoleniowe i międzynarodowe konferencje odbędą się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zapraszamy do zapoznania się z MAPĄ UMÓW PARTNERSKICH

Więcej o współpracy międzynarodowej PWSZ w Nysie na stronie Biura Współpracy Międzynarodowej
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2021. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik