Kontrast:

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego w PWSZ w Nysie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki 2020/2021. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, Jego Magnificencja Rektor PWSZ w Nysie, prof. Przemysław Malinowski przywitał zaproszonych gości, pracowników Uczelni oraz studentów.

Inauguracja odbyła się w Auli im. prof. Stefana Szymury, przy ul. Obrońców Tobruku 5. Ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią w uroczystości wzięła udział tylko ograniczona liczba osób. Większość pracowników i studentów uczestniczyła w Inauguracji w sposób zdalny za pośrednictwem strony internetowej i kanału YouTube PWSZ w Nysie.

W inauguracyjnym wystąpieniu, Rektor przedstawił sprawozdanie z działalności za miniony rok akademicki. Podkreślił m.in. specyfikę funkcjonowania nyskiej Uczelni w czasie pandemii, współpracę z otoczeniem społeczno – gospodarczym, współpracę międzynarodową, realizowane projekty oraz plany dotyczące rozwoju. Rektor podziękował m.in. członkom Koła Naukowego Abaculus, którzy w czasie pandemii wyprodukowali i dostarczyli przyłbice dla ośrodków służby zdrowia.

W czasie Inauguracji przemawiała także Przewodnicząca Samorządu Samorządu Studenckiego PWSZ - Martyna Ryś

Immatrykulację nowo przyjętych studentów poprowadził Prorektor ds. studenckich i dydaktyki prof. Mariusz Kołosowski. Ślubowanie złożyli studenci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas rekrutacji.

Wykład inauguracyjny "Kompetencje filologów potencjałem regionu" wygłosiła prof. Alina Dittmann - Dziekan Wydziału Neofilologii.

W Nysie kształci się ponad 2000 studentów na 12 kierunkach studiów. W bieżącym roku PWSZ w Nysie przyjęła blisko 800 studentów na pierwszy rok, ale rekrutacja potrwa jeszcze do 16 października.

Zapraszamy do fotogalerii z uroczystości.
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2021. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik