Kontrast:

Przyszli trenerzy personalni poznali tajniki medycznego treningu sportowego 

Przyszli trenerzy personalni i motoryczni, czyli studenci kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka PWSZ w Nysie oraz wykładowcy Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej mieli możliwość nabycia kolejnego praktycznego doświadczenia. Tym razem - w ramach Medical Fitness moduł I i II - szkolenie przeprowadził mgr Radosław Wyleżuch, m.in. były fizjoterapeuta kadry narodowej seniorów w stylu klasycznym w Polskim Związku Zapaśniczym, terapeuta manualny MT, instruktor sportu specjalności kulturystyka, trener personalny oraz trener przygotowania motorycznego. 

Nasi studenci poznali najważniejsze założenia procesu prewencji urazów, pracy po przebytych urazach i w najczęstszych dysfunkcjach oraz jak umiejętnie zastosować metody fizjoterapeutyczne w treningu. Przyszli trenerzy personalni nauczyli się także merytorycznego układania planu rehabilitacji w treningu siłowym oraz treningu motorycznym, pod kątem powrotu do uprawiania określonej dyscypliny. 

W materii szeroko rozumianego "Medical Fitness" najistotniejsza jest praktyka, więc każdy z uczestników podczas zajęć nauczył się przeprowadzić trening medyczny dla poszczególnych dyscyplin, indywidualnych potrzeb klienta, pacjenta, czy też zawodnika. Poruszone zostały również kwestie związane z najczęściej popełnianymi błędami w treningu medycznym.
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2021. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik