Kontrast:

PWSZ w Nysie współpracuje z California State University, Bakersfield (CSUB)

Wykładowczyni Wydziału Neofilologii PWSZ w Nysie, dr Agnieszka Kaczmarek rozpoczęła pobyt naukowy w Stanach Zjednoczonych w ramach przyznanego stypendium Komisji Fulbrighta. W dniu 10 sierpnia 2021 r. odbyły się pierwsze oficjalne spotkania z władzami California State University, Bakersfield (CSUB), w Stanach Zjednoczonych.

Program Fulbrighta to największy program stypendialny w Stanach Zjednoczonych niedawno obchodził swoją 75. rocznicę. Warto nadmienić, iż stypendystami tego programu byli uprzednio między innymi Sylvia Plath, John Steinbeck, Ursula K. Le Guin, Maya Angelou, Umberto Eco czy Juliusz Machulski – reżyser kultowych polskich filmów, Vabanku, Kingsajzu i Seksmisji.

Dzień rozpoczął się od spotkania z prof. Stevenem Frye’m, Dyrektorem Wydziału Anglistyki w CSUB, English Department, który jest także Prezesem Towarzystwa Cormaca McCarthy’ego (jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich) oraz redaktorem uznanej i cenionej pozycji krytyki literackiej The Cambridge Companion to Cormac McCarthy.

Następne spotkanie odbyło się z Rektor CSUB, Lynnette Zelezny, również stypendystką Fulbrighta, która podjęła kwestię wzajemnej współpracy oraz dalszego rozwoju działalności International Book Club, zainicjowanej i prowadzonej przez Profesora Emersona Case’a oraz wspieranej w PWSZ w Nysie przez prof. Alinę Dittmann, Dziekan Wydziału Neofilologii.

Dr Kaczmarek spotkała się również z Profesorem Markiem Novakiem, Dziekanem Extended Education and Global Outreach, sekcji, której główną misją jest rekrutowanie zagranicznych studentów w celu umiędzynarodowienia uczelni, co w PWSZ w Nysie świetnie realizuje zespół współpracy międzynarodowej kierowany przez mgr Annę Opałkę.

Kolejne owocne spotkanie z Yuri Sakamaki, Dyrektorem International Student Success oraz American Language Institute and Study Abroad Programs, dotyczyło wymiany akademickiej między PWSZ w Nysie oraz CSUB w Kalifornii oraz możliwości podpisania umów partnerskich. Obie strony mają nadzieję na owocną i długoletnią współpracę, która pogłębi wzajemne zrozumienie oraz zapewni studentom i wykładowcom wymianę doświadczeń po obu stronach Atlantyku.
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2021. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik