Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja WydziałuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Wydział Neofilologii - kierunek filologia
- w zakresie filologii angielskiej / filologii germańskiej

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Specjalizacja nauczycielska - Filologia angielska i germańska

 

Jesteś osobą refleksyjną, analizujesz sposoby zachowania i uczenia się?

Z przyjemnością słuchasz innych, lubisz pracę z ludźmi i chcesz codziennie aktywnie i kreatywnie kształtować rzeczywistość we współpracy z kolegami z całego świata?

Te studia są dla Ciebie.

Jeśli zauważasz kryjące się w języku elementy kulturowe, regionalne i indywidualne i intrygują Cię możliwości umysłu ludzkiego i uwarunkowania, w jakich może on dokonywać rzeczy nieprzeciętnych, jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat skutecznych technik nauki języka obcego, które dają gwarancję sukcesu i skracają czas nauki - przyjdź do nas, bo ta specjalizacja jest stworzona specjalnie dla Ciebie. Tutaj spotkasz osoby, które myślą podobnie, jak Ty i zdobędziesz po trzech latach pasjonujący zawód.
Filologia angielska i germańska, specjalizacja nauczycielska.

 

Absolwenci specjalizacji dydaktycznej / nauczycielskiej, po ukończeniu studiów I stopnia oraz zdaniu egzaminu dyplomowego otrzymują nie tylko dyplom licencjata filologii angielskiej lub germańskiej, ale także formalne zaświadczenie o uzyskaniu pełnych kwalifikacji pedagogicznych. Oznacza to, że absolwent specjalizacji nauczycielskiej nie tylko reprezentuje znajomość języka obcego na poziomie profesjonalnym (C1/C2), ale także posiada pełne uprawnienia do nauczania tego języka.

 

Dlaczego filologia angielska i germańska w PWSZ Nysa?

  • Oferujemy dużą liczbę godzin praktycznej, intensywnej nauki języka. Studenci rozpoczynający naukę na poziomie B1-B2 kończą trzyletnie studia na poziome C2. Małe grupy sprzyjają szybszej nauce języka. Niewielkie grupy na lektoratach i przyjazna kadra nauczycieli akademickich: profesorów, doktorów, nauczycieli-praktyków, to także komfort studiowania.
  • Przez cały pierwszy rok studiujesz przede wszystkim język i kulturę krajów angielsko/niemieckojezycznych.  Dopiero na drugim roku dokonujesz wyboru pomiędzy kształceniem na specjalizacji dydaktycznej / nauczycielskiej lub tłumaczeniowo-biznesowej.
  • Duży wybór zagranicznych uczelni partnerskich daje wszystkim studentom możliwości studiowania za granicą. U nas nie musisz być ‘najlepszym studentem na roku’, aby aplikować o udział w programie Erasmus. Każdy student może zrealizować jeden lub dwa semestry studiów na uczelni partnerskiej. Przez ostatnie dwa lata chętni studenci ze specjalizacji nauczycielskiej mieli także okazję wyjechać na dwutygodniowe praktyki do Anglii.
  • Na specjalności filologia germańska można dodatkowo zdobyć kwalifikacje do nauczania przedmiotów język ojczysty mniejszości narodowej i kultura, historia i geografia Niemiec.

 

Dodatkowo, uczelnia oferuje:

  • stypendia socjalne i naukowe
  • stypendia Burmistrza Nysy
  • a dla osób dojeżdżających możliwość zakwaterowania w akademiku.

Rekrutacja trwa. http://www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl/index.php?p=1,4,0,29

Zapraszamy.

dr Anna Konieczna
specjalista językoznawstwa, nauczyciel-metodyk

 

Wydział Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK