Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja WydziałuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Wydział Neofilologii - kierunek filologia
- w zakresie filologii angielskiej / filologii germańskiej

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja
Na wymianę tylko do Chorwacji!!!

Osijek
Osijek jest czwartym co do wielkości miastem Chorwacji z prawie 1000-letnią historią oraz 120 tysiącami mieszkańców. Jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, akademickim i turystycznym. W mieście znajduje się wiele zabytków, a wśród nich przede wszystkim rynek i ratusz, czyli serce tzw. Twierdzy (Tvrđa). Dla zainteresowanych, w Osijeku funkcjonuje kilka ośrodków muzealnych, galerie sztuki, a także dwie potężne galerie handlowe...- dla każdego coś miłego :)))

Zakwaterowanie
Studenci wymiany Erasmusa są zwykle kwaterowani w nowym akademiku, gdzie czekają na nich wyłącznie dwuosobowe pokoje z łazienkami oraz dostępem do internetu. To duża wygoda. Recepcjoniści z reguły znają język angielski, jednak dla uniknięcia jakichkolwiek problemów językowych, istnieje możliwość zapisania się na darmowy kurs języka chorwackiego.

Uczelnia
To, jak będą wyglądały zajęcia na Uniwersytecie Josipa Strossmayera, zależy zarówno od kierunku Twoich studiów, roku i semestru na którym jesteś, a także... od ludzi, których tam spotkasz. Z reguły tamtejsi wykładowcy są przychylni obcojęzycznym studentom i chętnie oferują im swoją pomoc. W razie jakichkolwiek niejasności można liczyć na pomoc pracowników Biura Współpracy Międzynarodowej, zarówno w Osijeku jak i tego w Nysie.

Studentski život
-czyli życie studenckie :). Mimo że miasto to nie jest położone nad morzem, jest ciekawe i ma do zaoferowania wiele atrakcji; wśród nich m.in. kryte i odkryte pływalnie, multikino, zoo, park przyrody Kopački Rit, restauracje i całodobowe piekarnie z pysznymi chorwackimi specjałami, a także kawiarnie, puby i dyskoteki!
Wymiana Erasmus to poznawanie odległych zakątków świata, ludzi i ich kultur, uczenie się, lecz także odpoczynek z dala od domu. To wyjątkowa okazja - w całości sponsorowana przez ten program. Skorzystaj z tego!

Toplo preporučam Osijek i Hrvatsku!!!
czyli
Gorąco polecam Osijek i Chorwację!!!

Katarzyna Borzęcka
Studentka III roku filologii angielskiej PWSZ w Nysie

Wydział Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK