Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja WydziałuPracownicyPlany zajęćSTUDIA DUALNE - PRACUJ I ZARABIAJ!NOWE SPECJALIZACJE PŁATNY STAŻ W SCHATTDECOR

Wydział Neofilologii - kierunek filologia
- w zakresie filologii angielskiej / filologii germańskiej

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

STUDIA GERMANISTYKI Z ZATRUDNIENIEM W CAPGEMINI

Od ponad rok studenci filologii germańskiej PWSZ w Nysie kontynuują studia dualne realizowane we współpracy z przedsiębiorstwem usług IT Capgemini. Studia mają na celu m. in. przygotowanie absolwentów do pracy w tym zakładzie. Zatrudnienie jest jednak możliwe również już podczas studiów. W ramach szkoleń i wizyt studyjnych studenci otrzymują informację o kompetencjach niezbędnych do pracy w Capgemini i o zasadach funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz możliwych ścieżkach kariery. Od czerwca 2020 PWSZ w Nysie kontynuuje nabór na studia dualne filologii germańskiej dla wszystkich zainteresowanych znających język niemiecki na poziomie co najmniej A2.

W poniedziałek 27.01.2020 odbyło się szkolenie dla studentów Wydziału Neofilologii z Panią Moniką Gwóźdź i z Panem Igorem Wolfem, przedstawicielami firmy Capgemini z Opola. Szkolenie miało na celu przedstawienie sposobu pracy w firmie IT.

Studenci filologii germańskiej i angielskiej dowiedzieli się, na czym polega praca w tej branży oraz jak sobie radzić w kontaktach z klientami zagranicznymi. Podstawowymi wymaganiami w pracy w firmie IT są: znajomość języka niemieckiego, znajomość języka angielskiego, zdolności komunikacyjne, podstawowe umiejętności obsługi Windows i MS Office, jako dodatkowy atut doświadczenie w pracy z klientem oraz umiejętności pracy w zespole. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze. Studenci stawiali pytania na nurtujące ich tematy.

Na wiosnę odbędzie się wyjazd zainteresowanych studentów Wydziału Neofilologii do firmy Capgemini w Opolu.

 

Wydział Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK