Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk Medycznych - kierunek pielęgniarstwo
studia licencjackie i magisterskie

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Czepkowanie w Instytucie Pielęgniarstwa

W piątek, 16 maja, 50 studentów pierwszego roku pielęgniarstwa odebrało symboliczne „czepki”. Wśród nich było 4 mężczyzn. Pielęgniarki i pielęgniarze z PWSZ w Nysie złożyli uroczyste ślubowanie i odśpiewali hymn pielęgniarski. Uroczystość czepkowania, to nawiązanie do tradycji i symboliki profesji pielęgniarskiej.

Uroczystość „czepkowania” rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru PWSZ w Nysie i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie prowadzący uroczystość studenci powitali przybyłych gości, wśród których byli: Prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr inż. Mariusz Kołosowski, Dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa prof. Andrzej Brodziak, zastępca Dyrektora Instytutu Pielęgniarstwa mgr Agnieszka Wolińska. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele nyskich placówek medycznych, a także Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Opolu mgr Sabina Wiatkowska, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Pielęgniarstwa mgr Henryka Homętowska oraz rodzice i inni zaproszeni przez studentów goście. 

Uroczystość „czepkowania” jest już tradycją w Instytucie Pielęgniarstwa PWSZ w Nysie. Zaś sama nazwa „czepkowanie” pochodzi od symbolu zawodu pielęgniarki i położnej – białego czepka. W tym roku, po raz pierwszy, studentom zostały nałożone na głowę białe czepki. W poprzednich latach były to broszki przypinane do munduru. Akt „czepkowania” przeprowadziły mgr Agnieszka Wolińska oraz mgr Estera Kołat. Następnie studenci w czepkach złożyli uroczyste ślubowanie i odśpiewali hymn pielęgniarski. 

Na zakończenie odbył się występ artystyczny. Przy akompaniamencie mgr Romana Hudaszka z Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie pięknie zaśpiewały Anna Piekarz i Magdalena Wieczorek, studentki pielęgniarstwa, które również uczestniczyły w ceremonii czepkowania.

Przedstawiamy wideo oraz fotorelację z tego wydarzenia.

 

Bartosz Bukała
rzecznik prasowy uczelni

Opublikowano: 19-05-2014

 

Wydział Nauk Medycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2019    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK