Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk Medycznych - kierunek pielęgniarstwo
studia licencjackie i magisterskie

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Czepkowanie w Instytucie Pielęgniarstwa

W środę, 13 maja, 54 studentów pierwszego roku pielęgniarstwa odebrało symboliczne „czepki”. Wśród nich było 9 mężczyzn. Pielęgniarki i pielęgniarze z PWSZ w Nysie złożyli uroczyste ślubowanie i odśpiewali hymn pielęgniarski. Uroczystość czepkowania, to nawiązanie do tradycji i symboliki profesji pielęgniarskiej.

Uroczystość czepkowania rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru PWSZ w Nysie i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie prowadzące uroczystość studentki Judyta Plich i Aleksandra Górska powitały przybyłych gości. Okolicznościowe przemówienie wygłosił prof. dr hab. n. med. Jerzy Arendt.

Uroczystość czepkowania jest już tradycją w Instytucie Pielęgniarstwa PWSZ w Nysie. Zaś sama nazwa czepkowanie pochodzi od symbolu zawodu pielęgniarki i położnej – białego czepka.

Studentkom zostały nałożone na głowę białe czepki. Studentom zaś zostały przypięte do munduru broszki w kształcie czepka. Akt czepkowania przeprowadziła mgr Anna Komorow-Kuźmińska. Następnie studenci złożyli uroczyste ślubowanie i odśpiewali hymn pielęgniarski.

Na zakończenie odbył się występ artystyczny. Przy akompaniamencie mgra Romana Hudaszka z Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie pięknie zaśpiewały Klaudia Borczyk i Aleksandra Jach, studentki Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie.

Przedstawiamy wideo oraz fotorelację z tego wydarzenia.

Bartosz Bukała
rzecznik prasowy uczelni

Opublikowano: 14-05-2015

Wydział Nauk Medycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2019    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK