Kontrast:

KontaktWydarzeniaPracownicyPrezentacja WydziałuPlany zajęć

Wydział Nauk Technicznych - zarządzanie i inżynieria produkcji

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Nasz absolwent pracuje w firmie produkującej części do bolidów F1

Absolwent kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji PWSZ w Nysie, inż. Mateusz Mielec pracuje i nabywa nowe doświadczenie w firmie Progressive Technology w Wielkiej Brytanii. Firma ta jest jednym z większych producentów w Wielkiej Brytanii części do bolidów Formuły 1, ale wykonywane są tam także inne zaawansowane elementy. - Frezujemy tytanowe wydruki 3D, wykonywane są także komponenty z kompozytów, a także obrabiamy wiele rożnych rodzajów materiałów. Praca w firmie Progressive Technology jest bezcennym doświadczeniem, które może dać przepustkę do firm na cały świecie – podkreśla absolwent PWSZ w Nysie.

Pan Mateusz nie jest pierwszym absolwentem zarządzania i inżynierii produkcji PWSZ w Nysie pracującym w tej firmie. W 2019 roku do nyskiej Uczelni przyjechał inż. Łukasz Cieślik, aby zaprezentować firmę Progressive Technology, a także rozpocząć owocną współpracę pomiędzy firmą a PWSZ w Nysie (https://www.youtube.com/watch?v=YG1vyd5Q6Zg – Pan Mateusz w 45 sek. filmiku).

Po ukończeniu studiów w Nysie inż. Mateusz Mielec postanowił nawiązać współpracę z firmą w Wielkiej Brytanii z prośbą o ewentualny staż i tak rozpoczął się okres próbny absolwenta PWSZ w Nysie, który aktualnie został przedłużony na czas nieokreślony.

- Początki były dość skomplikowane ze względu na niewielkie doświadczenie zawodowe, lecz merytoryczna wiedza z zakresu obróbki oraz praktyczna z oprogramowania CAM zdobyta w nyskiej Uczelni bardzo szybko pozwoliła mi wejść na wyższy poziom zaawansowania – mówi inż. Mateusz Mielec. Jeżeli chodzi o rozwój w firmie, to jest bardzo wiele możliwości. Zarząd troszczy się, aby ciągle wprowadzać nowe maszyny czy rozwiązania.

Firma Progressive Technology w Wielkiej Brytanii planuje współpracować z Państwową Wyższa Szkołą Zawodową w Nysie, ciągle istnieje możliwość odbycia stażu czy podjęcia pracy. Istotnymi warunkami są m.in. znajomość j. angielskiego, rekomendacja wykładowców uczelni, obycie techniczne, mile widziane jest także wcześniejsze doświadczenie w programowaniu maszyn.

Wydział Nauk Technicznych - kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji    Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK