Regionalne Centrum Transferu Wiedzy
i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie

Uczelnia Student Biuro Karier AIP

Zawodowcy z Nysy - Dawid Rószczka

Dawid Rószczka, absolwent architektury (2015 r.) studiuje na Politechnice Wrocławskiej, doskonali umiejętności w dziedzinie stolarstwa, pracował z Kengo Kuma w Tokio.

Gdzie obecnie Pan pracuje i jak długo?
W obecnej chwili jestem na etapie pracy przy projekcie magisterskim, który realizuję na Politechnice Wrocławskiej. Na własny rozwój i tworzenie projektów zawsze przeznaczałem dużo uwagi oraz czasu. Tak jest również w tym przypadku. Jestem w stałym kontakcie z architektami z Nysy i Wrocławia, a współpraca z nimi daje mi możliwość skonfrontowania przemyśleń oraz rozwijania warsztatu pracy. Ponadto dzięki zaprzyjaźnionej manufakturze drewna mam okazję doświadczania i doskonalenia się także w dziedzinie stolarstwa. Rzemiosło to uczy precyzji, budując jednocześnie świadomość pracy z materiałem jakim jest drewno.

Czym chciałaby się Pan pochwalić - może jakieś sukcesy zawodowe?
Za duży sukces uważam swoje wyjazdy do biur architektonicznych w Japonii. Wszystko zaczęło się jeszcze w trakcie studiów na PWSZ w Nysie. Już wtedy po raz pierwszy wyjechałem tam, aby pracować w pracowni Chiba Manabu Architects. Po uzyskaniu tytułu inżyniera wróciłem do Tokio, tym razem jednak znalazłem się w biurze Kengo Kuma & Associates. To architekt, którego prace są doceniane na całym świecie. Pozwoliło mi to spojrzeć na architekturę z innej perspektywy. Było to niezapomniane przeżycie, a doświadczenie tam nabyte jest ze mną do dziś.
Zebrane doświadczenie, wypracowaną estetykę oraz indywidualne podejście do tematu realizuję, w każdym z moich projektów - zostało to już kilkakrotnie docenione czy to nagrodami w konkursach architektonicznych, czy w publikacjach.

Czy ma Pan jakieś pasje/hobby/zainteresowania?
Obecnie mieszkam we Wrocławiu jednak, w każdy wolny weekend staram się uciec z miasta do miejsc, z których mogę czerpać inspirację. Często są to góry, które towarzyszą mi od dzieciństwa. Chętnie wybieram się w takie miejsca, żeby przemierzać szlaki pieszo lub na rowerze. W taki sposób odpoczywam i czerpię z tego przyjemność.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013
Inwestujemy w Twoją przyszłość

Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie © 2012    kontakt z webmasterem:
Zobacz nasz profil na FACEBOOK