Regionalne Centrum Transferu Wiedzy
i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie

Uczelnia Student Biuro Karier AIP

Firma MEGA kolejnym partnerem PWSZ w Nysie

W dniu 11.12.2017r. w biurze Rektora PWSZ w Nysie gościliśmy przedstawicieli firmy MEGA Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Sp. z o. o. z Nysy -Prezesa Jerzego Stawińskiego oraz Dyrektora Produkcji Wojciecha Konstantego. Celem wizyty było podpisanie umowy o współpracy, którą ze strony naszej Uczelni podpisał Rektor dr inż. Przemysław Malinowski, prof. PWSZ w Nysie.

MEGA jest jednym z czołowych polskich producentów naczep samowyładowczych (wywrotek), skrzyniowych oraz osi jezdnych do naczep i przyczep. Zakład wykonuje również zabudowy na pojazdach oraz montaż hydrauliki siłowej.

Nasza Uczelnia współpracuje z firmą MEGA już od dłuższego czasu w zakresie wspierania procesu dydaktycznego. Studenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji realizują w firmie swoje praktyki zawodowe oraz przygotowują prace dyplomowe. Spora grupa pracowników firmy MEGA to nasi absolwenci. Aktualnie pracuje tam 19 osób, które ukończyły PWSZ w Nysie. Przykładem jest Pan Wojciech Konstanty, Dyrektor Produkcji, który tytuł inżyniera uzyskał na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji. W ostatnim czasie firma MEGA zyskała bardzo solidne wsparcie ze strony francuskiej firmy BENALU, która zakupiła 100% udziałów i planuje zainwestować w rozwój MEGI ponad 2 mln EUR.

Oficjalne podpisanie umowy pozwoli na rozszerzenie współpracy o możliwości realizacji wspólnych projektów i działań na rzecz rozwoju zarówno firmy MEGA, jak i naszej Uczelni.

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013
Inwestujemy w Twoją przyszłość

Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Zobacz nasz profil na FACEBOOK