Regionalne Centrum Transferu Wiedzy
i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie

Uczelnia Student Biuro Karier AIP

Opolskie dla biznesu  - praktyczne spotkania informacyjne dla przedsiębiorców

Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Ile pieniędzy jest do wzięcia na przeszkolenie pracowników? Tego wszystkiego dowiedzieć się można na spotkaniach z cyklu „Opolskie dla biznesu”.

Cykl kierowany jest do przedsiębiorców z regionu. Już ruszył, pierwsze spotkanie odbyło się 19 marca w Opolu. Spotkanie w Nysie odbędzie się 29.03. o godz. 13:00 w Auli PWSZ w Nysie. Całość projektu potrwa do końca kwietnia. Spotkania odbędą się we wszystkich miastach powiatowych Opolszczyzny. Dlaczego warto na nich być? - Bo każde nich zastąpi kilka innych! Dzięki temu przedsiębiorcy w jednym miejscu, w pigułce, dostaną kompleksową wiedzę o możliwym do pozyskania wsparciu czy zmianach w przepisach podatkowych – zapowiada Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, które spotkania organizuje.

Celem cyklu „Opolskie dla biznesu” jest przede wszystkim zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą dostać od jednostek podlegających samorządowi województwa. – A ta oferta jest naprawdę duża: dotację, pożyczki, poręczenia, wsparcie na szkolenia czy doradztwo. Chcemy, by przedsiębiorcy wiedzieli, gdzie i po co mogą sięgnąć – mówi marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła.

O wsparciu podczas spotkań mówią szefowie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki i Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Przy okazji dostarczana jest dodatkowa porcja wiedzy: naczelnik Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu wskazuje na zmiany w prawie podatkowym, jakie miały miejsce w ostatnim czasie, a ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – o unijnych pieniądzach możliwych do pozyskania w naborach krajowych.

Spotkaniom towarzyszy Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, podczas której na specjalnych stoiskach można zapytać o szczegóły przedstawicieli instytucji oferujących poszczególne produkty. Można się na niej dowiedzieć np. gdzie dostać pożyczki bez prowizji i opłat, czasem nawet zerowo oprocentowane, sfinansowane z unijnej puli woj. opolskiego.

Cykl spotkań „Opolskie dla biznesu” współorganizują Opolska Izba Gospodarcza, Izba Gospodarcza Śląski i Loża Opolska BCC.

KALENDARZ SPOTKAŃ

27 marca – Brzeg (Muzeum Piastów Śląskich, Pl. Zamkowy)

29 marca – Nysa (Aula PWSZ w Nysie , ul. Obrońców Tobruku 5)

4 kwietnia – Kluczbork (Starostwo Powiatowe, ul. Katowicka 1, sala konferencyjna)

6 kwietnia – Olesno (Starostwa Powiatowe, ul. Pieloka 21, sala obrad)

10 kwietnia – Prudnik (Starostwo Powiatowe, ul. Kościuszki 76, sala konferencyjna)

17 kwietnia – Kędzierzyn-Koźle (Starostwo Powiatowe, Pl. Wolności 13, sala konferencyjna)

23 kwietnia – Krapkowice (Starostwo Powiatowe, ul. Kilińskiego 1, sala obrad)

27 kwietnia – Głubczyce (Starostwo Powiatowe, ul. Kochanowskiego 15, sala konferencyjna)

30 kwietnia – Strzelce Opolskie (Powiatowe Centrum Kultury, ul. Dworcowa 23)

(wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 13.00)

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013
Inwestujemy w Twoją przyszłość

Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Zobacz nasz profil na FACEBOOK