Regionalne Centrum Transferu Wiedzy
i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie

Uczelnia Student Biuro Karier AIP

Zawodowcy z Nysy - Alina Knobloch

Alina Knobloch, absolwentka architektury (2017 r.), architekt w pracowni Qbik w Nysie.

Gdzie obecnie Pani pracuje i jak długo?

W pracowni architektonicznej Qbik w Nysie znalazłam się równo tydzień po obronie dyplomu, więc nie było za dużo czasu na oddech ale wiedziałam, że nie chcę robić nic innego. Właśnie mija rok od kiedy architekt Michał Kaczmarzyk przyjął mnie do swojego zespołu, który zajmuje się głównie światłem, tj. kreujemy nocny wizerunek przeróżnych przestrzeni od wnętrza po miasto. Przy użyciu światła staramy się wyeksponować piękno kunsztu architektów i budowniczych, których nazwisk już nikt nie pamięta a także stosować nowatorskie rozwiązania oświetlenia niż tylko słup z oprawą. Oczywiście wciąż pozostajemy architektami i nie rezygnujemy z projektów ściśle związanych z architekturą.

Czym chciałaby się Pani pochwalić - może jakieś sukcesy zawodowe?

Studia w PWSZ z pewnością naprowadziły mnie na to gdzie jestem teraz jednakże były jak krótkie streszczenie wielotomowych opasłych ksiąg, które należy przeczytać w ciągu jednego dnia ale gdy przeczytasz każdą z nich i padasz ze zmęczenia to i tak chcesz więcej i więcej. I czasem to więcej nakłada się na życie prywatne ale nagrodą jest przykładowo drugie miejsce w konkursie na instalację świetlną w Rybniku, z którego jestem bardzo dumna.

Czy ma Pani jakieś pasje/hobby/zainteresowania?

W szeroko pojętym międzyczasie staram się fotografować drobne ulotne chwile, które łatwo pominąć w ówczesnym zabieganym trybie życia, a także, może teraz nieco na boku, wspinam się by  zachować równowagę między umysłem a ciałem.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013
Inwestujemy w Twoją przyszłość

Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Zobacz nasz profil na FACEBOOK