Regionalne Centrum Transferu Wiedzy
i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie

Uczelnia Student Biuro Karier AIP

Google Internetowe Rewolucje w nyskich firmach za sprawą AIP PWSZ w Nysie

W dniu 16 maja 2018 r. w Regionalnym Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje przeprowadził warsztaty na temat: “Internetowy niezbędnik przedsiębiorcy, czyli  9 narzędzi, które przydadzą się  Twojej firmie!”. W czasie zajęć przedstawiono narzędzia, które pozwalają ocenić stan obecności firmy w sieci i przeanalizować dotychczas prowadzone działania.

Przedsiębiorcy poznali również rozwiązania za pomocą których  ich firma będzie mogła:

  • dotrzeć do swoich potencjalnych klientów znajdujących się w okolicy
  • właściwie zaprezentować swoją ofertę użytkownikom smartfonów
  • zaistnieć na rynkach zagranicznych.

Po spotkaniu przedsiębiorcy mieli możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje z doradcą Google Internetowych Rewolucji, które są częścią programu wsparcia przygotowanego specjalnie z myślą o firmach z sektora MŚP.

Nadal można zapisać się do projektu na stronie www.internetowerewolucje.pl  

Czym jest projekt Google Internetowe Rewolucje?

Celem Internetowych Rewolucji jest wspieranie polskich MŚP w poznawaniu oraz wdrażaniu narzędzi i rozwiązań internetowych. Projekt  zapewnia przedsiębiorcom wsparcie w postaci bezpłatnych konsultacji z doradcami Internetowych Rewolucji. Wymiernym efektem ze spotkania z doradcą jest zdefiniowanie indywidualnego planu działania firmy w internecie. Spodziewane efekty konsultacji to m.in. lepsza prezentacja firmy w internecie i w mediach społecznościowych, poprawienie widoczności firmy w wyszukiwarce internetowej, skuteczniejsze docieranie do klientów w okolicy, którzy korzystają z urządzeń mobilnych.

Każdy może skorzystać

Wsparcie przemyślane jest tak, by mógł z niego skorzystać każdy przedsiębiorca, bez względu na stopień wiedzy o internecie czy dotychczasowe doświadczenia. Przydatną wiedzę zyskają zarówno ci, którzy nie mają nawet swojej strony internetowej, jak i ci, którzy wykorzystują na co dzień zaawansowane narzędzia internetowe. Dzięki pomocy doradców Internetowych Rewolucji przedsiębiorcy będą w stanie nie tylko wprowadzić nowe rozwiązania internetowe w swojej działalności, ale przede wszystkim zrobić to świadomie i w optymalny dla swoich potrzeb sposób. Dla niektórych firm może to oznaczać zbudowanie obecności w internecie i wykorzystywanie jej w kontakcie z obecnymi klientami, inne z kolei mogą zaprojektować stronę mobilną, wdrożyć sprzedaż online czy zacząć wykorzystywać internet do promocji i sprzedaży za granicą.

Organizatorami warsztatów w Nysie były: Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PWSZ w Nysie oraz Inkubator Przedsiębiorczości ARN w Nysie, we współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców i organizatorem projektu Google.

 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013
Inwestujemy w Twoją przyszłość

Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Zobacz nasz profil na FACEBOOK