Kontrast:
Biuro Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia Student Uczelnie
partnerskie
Rekrutacja

9 edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej online w CETYS w Meksyku -

PWSZ w Nysie reperezentowała studentka filologii angielskiej Pani Kamila Styś 

    W terminie 12 do 30 lipca 2021 studentka II roku studiów Wydziału Neofilologii Pani Kamila Styś wzięła udział w już dziewiątej edycji Międzynarodowej Szkoły Letniej organizowanej przez Uniwersytet CETYS w Meksyku. Nasza studentka uczęszczała na kurs: ‘'Świat i Region Północnoamerykański’’- międzynarodowy handel ze szczególnym uwzględnieniem regionu północnoamerykańskiego.

   W zajęciach on-line tegorocznej edycji International Summer Program 2021 CETYS brało udział ponad 300 studentów z 19 krajów, m.in. z Indii, Armenii, Peru, Czech, Gruzji, Kolumbii, Argentyny, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Polski i Meksyku. Zajęcia odbywały się w języku angielskim, prowadzone były przez wysoko wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Holandii, Malezji, Polski, Czech, Włoch, Indii, Grecji, Kolumbii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przez trzy tygodnie studenci z różnych zakątków świata łączyli się za pomocą platformy Zoom, aby dyskutować o różnych metodach pracy w wybranym temacie. Uczestnictwo w zajęciach pozwoliło im nabyć dużą wiedzę oraz poszerzyć horyzonty. W ramach zajęć poruszane dyskusje pokazywały różnego rodzaju zależności pomiędzy państwami. Program kursu był intensywny, ale bardzo interesujący, pełen aktywności, które studenci wykonywali samodzielnie, w parach, jak i grupach. Wspólne dyskusje pozwalały na poznanie innych krajów i kultur.

Ciekawostką jest również system oceniania w Meksyku, który jest inny niż w Polsce i obejmuje skalę punktową 0 – 100. Pani Kamila Styś ukończyła kurs z wynikiem 100 PKT i otrzymując ocenę: A+.

Studentce gratulujemy zdobycia tak wysokiego wyniku, a wszystkich studentów PWSZ w Nysie już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji szkoły letniej w Meksyku. 

 

Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK