Wizyta studyjna w firmie Grupa Azoty ZAK S.A.

Studenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji uczestniczyli w wizycie studyjnej w firmie Grupa Azoty w Kędzierzynie-Koźlu 28.05.2018 r.

Podczas wizyty organizowanej przez Instytut Nauk Technicznych i Biuro Karier PWSZ w Nysie w ramach projektu PO WER 3.5. studenci mieli możliwość zapoznania się ze specyfikacją przedsiębiorstwa, zwiedzili instalację granulacji nawozów oraz zakładową oczyszczalnię ścieków przemysłowych. Odwiedzenie tego bardzo nowoczesnego przedsiębiorstwa wraz z możliwością poznania procesów produkcji umożliwiło poszerzenie wiedzy studentów z zakresu zarządzania procesami ciągłymi o wysokim stopniu automatyzacji.

Grupa Azoty to jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. W jej skład wchodzą m.in. Grupa Azoty S.A. (jednostka dominująca z siedzibą w Tarnowie), Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Kędzierzyn” S.A.  

Obecnie Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.  

Projekt jest współfinansowany ze środków  Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik