Ruszyły warsztaty studenckie w ramach konferencji

W dniu 08.03.2018r. rozpoczęto drugi etap przygotowań do warsztatów w ramach konferencji „Piękno w architekturze”, która odbędzie się na początku czerwca br. w Instytucie Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie. Uzupełnia on działania w aspekcie planistycznym i urbanistycznym realizowane od lutego 2018r. przez studentów Instytutu Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie. Efektem tych prac jest obecnie tworzenie przez studentów III roku koncepcji projektowej zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego terenu opracowania.

Etap drugi przeprowadzono z kolei w aspekcie krajobrazowym. Wykonano wizję lokalną na terenie rzeźni w Nysie, w której udział wraz opiekunami wzięli studenci kierunku architektura krajobrazu z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wrocławski Instytut Architektury Krajobrazu włączył się aktywnie we współtworzenie warsztatów i objął patronatem całość przedsięwzięcia. Wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Lwowskiej i naszym Instytutem Architektury i Urbanistyki, stanowi trzon organizacyjny warsztatów. Przedsięwzięcie jest rozłożone na kilka etapów, a finał wydarzenia przypadnie podczas konferencji. W wizji uczestniczyli m.in. dr inż. arch. Renata Gubańska, dr inż. Janusz Gubański, Architekt Nysy inż. arch. Roman Jabłoński oraz dr hab. inż. Tomasz Malczyk, prof. nadzw. i doc. dr. inż. arch. Konrad Dobrowolski (przewodniczący komitetu organizacyjnego warsztatów).

Warto wspomnieć, że jest to kolejna wizyta związana z warsztatami. Pierwsza odbyła się w dniu 14.02.2018r. i wzięli w niej udział m.in.: Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków Elżbieta Molak, Wice Burmistrz Nysy Marek Rymarz, Architekt Nysy inż. arch. Roman Jabłoński oraz dr hab. inż. Tomasz Malczyk, prof. nadzw. i doc. dr. inż. arch. Konrad Dobrowolski.

 REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik