Dodatkowe darmowe lektoraty - Język angielski - Język niemiecki - Język hiszpański - Język czeski - Poziom A1/A2, B2 wszystkie języki, dodatkowo język angielski przygotowanie do FCE - Zapisy u koordynatorów programu POWER. Miła atmosfera, słownictwo specjalistyczne, konwersacje, wpis do suplementu. Serdecznie zapraszamy!

Pierwsi absolwenci „Nyskiego Uniwersytetu Młodych Odkrywców”

Pierwsza grupa absolwentów „Nyskiego Uniwersytetu Młodych Odkrywców” odebrała dyplomy z rąk JM Rektora PWSZ w Nysie prof. Przemysława Malinowskiego.

Wydarzeniem najbardziej wyczekiwanym przez studentów, a przede wszystkim przez absolwentów jest zakończenie roku akademickiego. To uroczysty moment odbioru dyplomów oraz podsumowania pracy i zaangażowania całej społeczności akademickiej. Bez tego zaangażowania zarówno Władz Uczelni, nauczycieli akademickich, pracowników administracji, jak i młodych studentów nie byłoby też Nyskiego Uniwersytetu Młodych Odkrywców, który w czerwcu 2019 r. ukończyło 72 absolwentów.

W trakcie minionego już roku akademickiego 2018/19 w ramach NUMO zostało łącznie zrealizowanych 348 godzin dydaktycznych (48 godzin z biologii, 96 godzin z chemii, 60 godzin z przedsiębiorczości, 48 godzin z matematyki oraz 96 godzin z programowania).  Wszystkie 84 spotkania z nauką (semestr zimowy oraz letni) odbyły się w murach PWSZ w Nysie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich studentów Nyskiego Uniwersytetu Młodych Odkrywców. Podczas zajęć z biologii, chemii, matematyki, programowania i przedsiębiorczości młodzi studenci przeprowadzali doświadczenia chemiczne, poznawali nowe reakcje chemiczne, zapoznawali się z budową tkanek, tworzyli figury geometryczne, programowali, czy też mogli dowiedzieć się więcej na temat zależności panujących na rynku, pomiędzy popytem a podażą. Wszystko w ciekawej formie, dostosowanej do wieku dzieci.

Młodzi odkrywcy pełni entuzjazmu wkroczyli w innowacyjny świat komputerów opanowując podstawy z programowania i robotyki przy użyciu Lego Mindstorms EV3. Po zajęciach z przedsiębiorczości bez problemu mogą teraz odpowiedzieć na pytanie: co to jest: przedsiębiorczość, gospodarka, ekonomia, finanse, zarządzanie i marketing.

Obecni już absolwenci NUMO wzięli udział także w:
- warsztatach pn. Fizyka dla smyka „Tajemnice światła”, które przeprowadzone zostały przez naukowców z Akademii Nauki w Krakowie,
- wyjeździe edukacyjnym  do Centrum Nauki o Wodzie – Hydropolis w Warszawie,
- wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Mamy nadzieję, że czas który młodzi odkrywcy spędzili w murach PWSZ w Nysie będzie dopiero początkiem do kolejnych ciekawych spotkań z nauką, nowych doświadczeń i wspaniałych odkryć. Projekt POWER „Nyski Uniwersytet Młodych Odkrywców” realizowany jest przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie w porozumieniu z Gminnym Zarządem Oświaty w latach 2018 – 2020. Druga edycja projektu rozpocznie się już w nowym roku akademickim 2019/20, a rekrutacja rozpocznie się 1 września 2019 roku. Więcej informacji na temat projektu oraz rekrutacji na www.numo.pwsz.nysa.pl

 

 REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik