Dodatkowe darmowe lektoraty - Język angielski - Język niemiecki - Język hiszpański - Język czeski - Poziom A1/A2, B2 wszystkie języki, dodatkowo język angielski przygotowanie do FCE - Zapisy u koordynatorów programu POWER. Miła atmosfera, słownictwo specjalistyczne, konwersacje, wpis do suplementu. Serdecznie zapraszamy!

Firma UMICORE otworzyła biuro w Nysie – Uczelnia uruchamia nową specjalność

Na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie uruchomiona zostanie dla studentów możliwość kształcenia na nowej specjalności inżynieria zrównoważonego rozwoju. Ma to związek z planowaną budową zakładu firmy UMICORE w strefie ekonomicznej WSSE Invest – Park Radzikowice-Goświnowice. - Nie jest także wykluczone, że po rozpoczęciu działalności fabryki UMICORE w nyskiej Uczelni powstaną w przyszłości także nowe kierunki studiów związane z branżą elektromobilności – podkreśla JM Rektor PWSZ w Nysie, prof. Przemysław Malinowski, który uczestniczył w otwarciu biura firmy UMICORE w Nysie.

Przypomnijmy, że belgijska firma UMICORE wybuduje w strefie ekonomicznej zakład produkcyjny materiałów katodowych, które wchodzą w skład baterii litowo-jonowych. W dniu 17 czerwca 2019r., UMICORE oficjalnie otworzyła biuro, które będzie używane do czasu wybudowania nowego biurowca na terenie zakładu produkcyjnego. Po intensywnym okresie budowy, zakład rozpocznie dostawy do klientów pod koniec 2020 r. Pod koniec pierwszej fazy, która jest obecnie planowana na 2023 rok, UMICORE przewiduje zatrudnienie około 400 osób. Materiały katodowe z zakładu UMICORE w Nysie trafią głównie do baterii litowo-jonowych stosowanych w samochodach elektrycznych na rynek europejski.

W nowym zakładzie potrzebna będzie wysoko wykwalifikowana kadra pracowników. Nyska PWSZ rozwija współpracę z firmą UMICORE w zakresie przygotowania programu studiów dla potrzeb inwestora i branży związanej z elektromobilnością oraz także implementacją modelu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ).

foto: UM Nysa
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik