Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Problem nadwagi i otyłości w Polsce"

Otyłość staje się coraz poważniejszym problemem XXI wieku. Obecnie możemy mówić o epidemii tego schorzenia. Otyłość jest odpowiedzialna za wiele chorób. Nadwaga i otyłość stają się coraz większym problemem epidemiologicznym również w Polsce, który dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Dlatego też Instytut Nauk o Zdrowiu przy PWSZ w Nysie wychodząc naprzeciw temu problemowi zorganizował 26 maja 2017 roku Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową, której tematem przewodnim był problem nadwagi i otyłości w Polsce. Głównym celem konferencji było podniesienie świadomości słuchaczy w zakresie przyczyn powstawania otyłości, wskazanie kierunków profilaktyki i leczenia tego schorzenia oraz skali jakiej ona dotyczy. Podczas trwania konferencji zaproszeni specjaliści z zakresu żywienia, psychologii i leczenia otyłości z wiodących ośrodków akademickich w Polsce oraz przedstawicieli firm: Sanprobi, Fresenius Kabi, Medkonsulting i Infinita dzieli się swoją wiedzą i doświadczaniem w omawianym temacie.

W trakcie sesji naukowej zapoznano słuchaczy z wynikami badań studentów ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz studentów Naszej Alma Mater.

Prezentowane wyniki są rezultatem badań realizowanych przez studentów m.in. w ramach działalności studenckich kół naukowych.

Komisja wyróżniła trzy prace studenckie, m.in. nagrodę otrzymała studentka dietetyki PWSZ w Nysie Pani Sonia Dziergas, za pracę pt. "Wpływ 10-cio dniowej diety owocowo-warzywnej na skład ciał i parametry morfologiczne krwi".

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za czynny udział. Gratulujemy zwycięzcom konkursu.

dr. n. med. inż. Marta Misiarz

 


REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik