Wizyta studyjna w Zakładzie Cukierniczym "Wacuś"

2 czerwca studenci III roku kierunku finanse i rachunkowość uczestniczyli w wizycie studyjnej w Zakładzie Cukierniczym "Wacuś" sp. j. w Nysie. Przedsiębiorstwo działa w branży spożywczej, cukierniczej. Produkuje ciastka i wafle. Swoją działalność rozpoczęło w 1984 roku jako Wytwórnia Wafli "Wacuś" s.c. w wynajętych pomieszczeniach w Nysie i zatrudniało kilka osób. W 2001 roku przekształcono Wytwórnię Wafli "Wacuś" s.c. w Zakład Cukierniczy "Wacuś" sp. j. W następnych latach, wykorzystując dofinansowanie z Unii Europejskiej intensywnie inwestowano. W 2011 zakończono inwestycję mającą na celu pełną automatyzację linii produkcyjnych.

Wizyty studyjne w zakładach przemysłowych są jednym z elementów kształcenia praktycznego na studiach realizowanych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Pozwalają one na zapoznanie się z procesami produkcyjnymi oraz realiami funkcjonowania firm. W ramach przedmiotu Metody wyceny i Zarządzanie wartością przedsiębiorstwa studenci wysłuchali wykładu właścicieli Panów Zbigniewa Marka i Czesława Woźniaka o rozwoju przedsiębiorstwa i poznali przebieg procesu produkcyjnego niektórych wyrobów.

Wizyty studyjne stanowią część składową "Programu pięciu dodatkowych kompetencji", przyjętego przez Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Wyjazdy te umożliwią studentom nawiązanie kontaktów zawodowych oraz zapoznanie się z najnowszymi trendami rynkowymi przed wejściem na rynek pracy.

prof. Zofia Wilimowska
Instytut Finansów

 
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik