Światowy Dzień Architektury w Nysie

Instytut Architektury i Urbanistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Opolu oraz Opolska Okręgowa Izba Architektów RP zorganizowały w Nysie obchody Światowego Dnia Architektury.
Uroczyste otwarcie miało miejsce 9 czerwca w Bastionie św. Jadwigi.
Podczas wystąpienia wstępnego Rektor PWSZ w Nysie, prof. Przemysław Malinowski, przypomniał o istotnym i wielowymiarowym wkładzie naszego Instytutu Architektury i Urbanistyki w rozwój regionu.
Dzieci i młodzież miały okazję zbudować z kartonów wymarzone miasto i kolejkę górską. Warsztaty przygotowali: mgr Marcin Zdanowicz, wykładowca z Instytutu Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie oraz studenci: Nazar Bojczuk, Weronika Brożyna, Maciej Budulski, Adriana Gancarz, Kinga Gruszka, Wiktoria Szulewska i Diana Turska.
Architekci dyskutowali o aktualnych zagadnieniach architektonicznych, m.in. planowanym kodeksie krajobrazowym i programie "Zielone Podwórka".
Studenci pod kierownictwem mgr. Michała Kaczmarzyka, wykładowcy z Instytutu Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie, zbudowali w Bastionie pawilon tymczasowy, który wieczorem otrzymał wyjątkową iluminację.

Jednocześnie zapraszamy na obchody Światowego Dnia Architektury w dniu 30.06.2017 r. do Opola (godz. 12.00-18.00, Plac Wolności, ogród O. Franciszkanów). Instytut Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie przygotował zabawy kreatywne: budowę mini-kolejki górskiej, projektowanie form przestrzennych z kartonu oraz budowę pawilonu przestrzennego.

Relacja TVP Opole: https://opole.tvp.pl/32761529/architektoniczne-cuda-w-nysie

 REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik