Studia dualne Capgemini - PWSZ Nysa na filologii

6 kwietnia 2018 r. została podpisana umowa o współpracy między Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie i firmą Capgemini, z główną siedzibą w Warszawie. Podpisy złożyli: Dyrektor Zarządzający Capgemini Infrastructure Services Eastern Europe Marcin Nowak oraz Rektor PWSZ w Nysie, dr inż. Przemysław Malinowski, prof. PWSZ w Nysie. Podpisana umowa umożliwi wprowadzenie na nyskiej Uczelni studiów dualnych w Instytucie Neofilologii PWSZ w Nysie.

Po podpisaniu umowy odbyło się spotkanie Dyrektora ze studentami filologii germańskiej i filologii angielskiej, na którym została przedstawiona firma Capgemini. Z zespołem prawie 145 tysięcy pracowników w ponad 40 krajach, Capgemini jest jednym z największych na świecie dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingu.

Następnie Pani Ewa Szroborz, HR Senior Business Partner Capgemini, przedstawiła studentom możliwości rozwoju w firmie. Firma rekrutuje specjalistów wsparcia technicznego dla klientów zagranicznych (CSA, Customer Service Advisor), którzy będą odpowiadać za rejestrowanie oraz klasyfikowanie nadchodzących zgłoszeń oraz analizowanie i rozwiązywanie problemów związanych z codzienną obsługą systemów komputerowych.

Poszukiwani są absolwenci filologii obcych, szczególnie filologii germańskiej, dla których zapewnione są 3-miesięczne płatne praktyki w siedzibie firmy Capgemini w Opolu.   

Studia dualne filologiczne stanowią bardzo atrakcyjne połączenie studiów na uczelni i praktyki w firmie. W trakcie trzech lat studiów licencjackich, oprócz uczęszczania na tradycyjne wykłady, laboratoria i ćwiczenia, prowadzone również przez ekspertów z Capgemini, studenci będą podejmować praktykę, która pozwoli im na zdobycie odpowiednich kwalifikacji i kluczowych kompetencji. Ten nowoczesny model studiów pozwala na efektywniejsze pogodzenie nauki z pracą, zapewniając w ten sposób najlepsze praktyczne przygotowanie do zawodu i kwalifikacje cenione na rynku pracy.

 
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210

www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2019. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek , Łukasz Wąsik