13 marca 2017 r. słuchacze NUTW uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez dr. inż. Piotra Bernata - Pełnomocnika Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie ds. współpracy z UTW.

Pan dr P. Bernat przypomniał, że główne cele działalności UTW to: "a) edukacja seniorów przez zaspokajanie różnorakich potrzeb, b) rozwój intelektualny, psychiczny, fizyczny i duchowy oraz c) podtrzymywanie więzi społecznych i komunikacji międzyludzkiej.

Przedstawił też propozycje żywieniowe na 2017 rok. Omówił aktualną piramidę żywieniową i zalecenia związane z występowaniem ryzykiem osteoporozy i sposoby jego ograniczania. Ważne jest to, by gotować w domu osobiście, a jeszcze lepiej wspólnie z zaproszonymi gośćmi, np. z wnukami. Trzeba pamiętać o tym, by od najmłodszych uczyć dzieci zasad zdrowego żywienia.

Na koniec pan dr P. Bernat razem ze słuchaczami opracował 10 zaleceń zdrowego stylu życia. Były tam zalecenia obejmujące stan zdrowia, aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, ale też to czego należy się wystrzegać. W czasie spotkania słuchacze aktywnie włączali się do dyskusji mówiąc o swoich zwyczajach żywieniowych czy o tym jak zachęcić wnuki do wspólnego przygotowywania posiłków.

Dziękuję za ciepłe przyjęcie i miłą konstruktywną atmosferę współpracy w trakcie wykładu. Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnych wykładach.

Piotr Bernat

 
REKRUTACJA na studia:  77 4474849
Budynek A, ul. Chodowieckiego 4, sala 210


www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie © 2018. Kontakt z webmasterem, napisz do: Adam Dudek, Łukasz Wąsik