KontaktAktualnościO InstytuciePracownicySylwetki i dorobekPlany zajęć

Instytut Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Recital Dyplomowy w Instytucie Jazzu

10 kwietnia w auli Muzeum Powiatowego w Nysie odbył się recital dyplomowy, w którym udział wzięli studenci wszystkich specjalności działających przy Instytucie Jazzu w Nysie (tj. realizacji dźwięku, edukacji muzycznej a także wokalistyki i instrumentalistki jazzowej). Głównym realizatorem dźwięku był Pan Beniamin Drożdżal (absolwent realizacji dźwięku, obecne student pierwszego roku edukacji muzycznej w Nysie) a pomagali mu w nagłośnieniu koledzy z pierwszego roku realizacji dźwięku. Trzonem zespołu wokalnego był zespół wokalny II. roku edukacji muzycznej, prowadzony przez mgr. Mariusza Drożdżala, zespół wspomogli studenci II. i III roku edukacji muzycznej oraz wokalistyki i instrumentalistki jazzowej.

Pierwszym utworem, który można było usłyszeć była modlitwa Ojcze Nasz w języku cerkiewno-słowiańskim z muzyką Nikolaja Kedrova. Utwór został wykonany przez chór studentów PWSZ w Nysie.

Drugim utworem była piosenka rozpoczynająca kultową bajkę "Król Lew", czyli "Circle of Life" (Krąg Życia). Została wykonana przez zespół wokalny, solistami byli Michał Olech oraz Małgorzata Jaźwa, akompaniowali studenci instytutu jazzu w składzie: Marek Tutko - pianino, Mateusz Lorenowicz - perkusja, Bogumił Eksner - gitara basowa. Solo na flecie zagrała Judyta Pisarczyk. Ostatnim utworem w części dyrygenckiej był kultowy "Birdland" - kompozycja zespołu "Weather Report".

Drugą częścią recitalu był dyplom wokalny, który miał przedstawić pieśni ludowe w aranżacjach jazzowych (co mam nadzieję, się udało).

Towarzyszyli mi muzycy:
Marek Tutko - przy instrumentach klawiszowych
Bartłomiej Libera - przy perkusji
Wojciech Bergander - na kontrabasie
Krzysztof Piłatyk - saksofon

W programie usłyszeliśmy:

  1. Zajdi, zajdi (macedońska pieśń o przemijaniu).
  2. Mychale, Mychale (pieśń łemkowska o nieszczęśliwej miłości).
  3. Dunaju, Dunaju (pieśń Rusinów słowackich opowiadająca o miłosnych schadzkach).
  4. Zawzili mie (pieśń oczepinowa z beskidu śląskiego, której tematyka jest niezwykle poruszająca - matka wydaje za mąż córkę mężczyźnie, którego dziewczyna nie chce i nie kocha, wyrzuca matce, że sama powinna pokochać mężczyznę, za którego była zmuszona wyjść za mąż.
  5. Oj lulaj, lulaj (kołysanka z Zamojszczyzny). Towarzyszyły mi w tym utworze chórzystki: Judyta Pisarczyk i Anna Humeniuk.
  6. Hurra Polska (wariacje na temat II części ,,Małej Suity" Witolda Lutosławskiego, aranżacja Jan Smoczyński)

Chciałam serdecznie podziękować Panu Edwardowi Hałajko - Dyrektorowi Muzeum, który przyjął nas w gościnne progi muzeum, Panu Wicedyrektorowi Instytutu Jazzu - mgr. Romanowi Hudaszkowi, który bardzo zadbał o miejsce mojego recitalu i dbał o to, żeby wszystko było perfekcyjnie zorganizowane.

Serdeczne podziękowania dla Pana mgr. Mariusza Drożdżala, który pomógł mi przygotować recital dyrygencki.

Dziękuję za zaangażowanie wszystkim studentom - muzykom i realizatorom, bez których ten dyplom nie mógłby się odbyć!

Małgorzata Tutko

 

Instytut Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2017    kontakt z webmasterem:
Instytut Architektury i Urbanistyki - architektura, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK