KontaktAktualnościPrezentacja InstytutuPracownicySylwetki i dorobekPlany zajęć

Jazz

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Jazzowe koła naukowe

Na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie dzialają 22 Studenckie Koła Naukowe zajmujące się przeróżnymi zagadnieniami. Dwa z nich znajdują sie w Instytucie Jazzu mieszczącym się w budynku B przy ulicy Grodzkiej 19. Oba koła zostały powołane do życia dopiero 22.XII.2008 roku ale już mogą pochwalić się swoją skromną działalnością. Pokrótce ją Państwu przedstawię.

Drugim z nich jest SKN Produkcji Muzycznej.
Opiekumem tego koła jest mgr Piotr Baron. Studenci należący do owego koła staraja się zgłębiać tajniki komputerowej obróbki oraz zapisu dzwięku, co okazuje sie niezwykle pomocne przy komponowaniu własnej muzyki. Z inicjatywy tego właśnie koła 18.III. bieżącego roku odbył się wykład poprowadzony przez pana mgr. Adama Milwiw-Barona - magistra sztuki, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Tematem owego wystąpienia były "Nowoczesne techniki komputerowe we współczesnej produkcji muzycznej przy użyciu komputera Apple''. Podczas wyżej wymienionego, niezwykle ciekawego spotkania słuchacze mogli zapoznać się z zagadnieniem tworzenia muzyki elektronicznej, poznać podstawowe zasady budowania utworów za pomocą instrumentów wirtualnych oraz przekonać się jak wielki wpływ na dzisiejsza muzykę, zarówno na scenie jak i w studio, ma współpraca z komputerem.

Praca Studenckich Kół Naukowych jest niezwykle ważnym punktem rozwoju naszych umiejętności oraz doskonałym sposobem na integrację i wspólną zabawę. Zachęcam wszystkich czytelników do głębszego zapoznania się z tą materią.

Anastazja Sosnowska
absolwentka Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie

Instytut Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2012    kontakt z webmasterem:
Instytut Architektury i Urbanistyki - architektura, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK