KontaktAktualności / WydarzeniaPrezentacja InstytutuKwalifikacje absolwentaPracownicy

Instytut Nauk o Zdrowiu - kierunek kosmetologia

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Warsztaty podnoszące kompetencje
i umiejętności studentek kosmetologii PWSZ w Nysie

28 marca w Instytucie Nauk o Zdrowiu na kierunku kosmetologia odbyły się warsztaty z zakresu medycznych peelingów chemicznych. Warsztaty prowadziła pani Justyna Dziura - przedstawiciel regionalny i szkoleniowiec firmy Sesderma. Studentki III roku pogłębiały swoją wiedzę i doskonaliły umiejętności w zakresie medycznych złuszczań chemicznych. W semestrze zimowym odbyły się wykłady i szkolenia związane z tym tematem, a następnie ćwiczenia praktyczne, mające na celu poznanie w praktyce zastosowania poszczególnych kwasów (mlekowego, salicylowego, azelainowego, migdałowego) w niwelowaniu najczęstszych defektów skóry.

Warsztaty były kolejnym etapem zgłębiania wiedzy w tym zakresie. Studentki poznawały techniki łączone w złuszczaniu, peelingi złożone oparte na nanotechnologii i takich substancjach jak: kwas kawowy, kwas ferulowy, rezorcynol czy retinol.

Kształcimy profesjonalistów, których wiedza i umiejętności są adekwatne do bieżących potrzeb rynku, nadążając tym samym za intensywnym rozwojem branży kosmetologicznej.

Sesderma to hiszpańska firma, która może poszczycić się już ponad 25-letnim doświadczeniem w produkcji znanych i cenionych na całym świecie dermokosmetyków. Przedsięwzięcie spotkało się z zainteresowaniem mediów.

Ekipa TVP Opole z ciekawością przyglądała się, w jaki sposób nasi studenci podnoszą swoje kompetencje.

 

Instytut Nauk o Zdrowiu - kierunek kosmetologia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    kontakt z webmasterem:
Instytut Architektury i Urbanistyki - architektura, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK