KontaktAktualności / WydarzeniaPrezentacja InstytutuKwalifikacje absolwentaPracownicy

Instytut Nauk o Zdrowiu - kierunek kosmetologia
studia licencjackie i magisterskie (po uzyskaniu uprawnień)

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Zawodowcy z Nysy - Aleksandra Grzybowska

Absolwentka kierunku kosmetologia (2011 r.), prowadzi własny gabinet kosmetologiczny.

- Proszę opisać swoją działalność gospodarczą.

W maju 2012 roku otworzyłam własny gabinet kosmetyczny. Wykonuję podstawowe zabiegi kosmetyczne, pielęgnację twarzy, szyi i dekoltu oraz przekłuwanie nietypowych części ciała.

- Czy w czasie studiów lub po studiach była Pani gdzieś zatrudniona?

Po studiach udało mi się odbyć czteromiesięczny staż, dostałam nawet ofertę pracy w tamtym salonie, jednak musiałam odmówić ze względu na skupienie się na własnej działalności.

- Czy korzystała Pani z jakiegoś wsparcia zakładając własną firmę?

Działalność otworzyłam dzięki wsparciu unijnemu z Urzędu Wojewódzkiego. Jestem bardzo dumna z tego projektu, ponieważ wszystkie formularze, biznesplan napisałam samodzielnie. Była to dla mnie prawdziwa szkoła życia, jeśli chodzi o biurokrację. Daje mi to tym większą satysfakcję, że udało się osiągnąć mój cel... wymarzony gabinet.

- Na czym polega Pani praca? Jak wygląda dzień pracy?

Mój dzień jest zupełnie pochłonięty przez pracę. Gabinet prowadzę samodzielnie. Bardzo lubię swoją pracę, dlatego nawet dwunastogodzinny dzień pracy nie jest wstanie mnie znudzić. W wolnych chwilach staram się poszerzać swoją wiedzę jeżdżąc na szkolenia, śledząc forum kosmetologiczne oraz czytając prasę branżową. Ostatnio wystartowałam w konkursie na Kosmetyczkę Roku 2014 organizowanym przez Bielenda Professional i udało mi się dostać do finałowej dziesiątki kosmetyczek z całej Polski, co było dla mnie ogromnym wyróżnieniem.

- W jakim stopniu Uczelnia przygotowała Panią do wykonywanego zawodu?

Uczenia jest fundamentalną sprawą mojej drogi życiowej. Bardzo dużo mnie nauczyła i w teorii, i w praktyce. Studia w PWSZ w Nysie nie uczą tylko sposobu wykonywania zabiegów kosmetycznych, ale pokazują jak wykonać zabieg w odpowiedniej atmosferze. Uczelnia kładzie duży nacisk na wizerunek gabinetu, jego czystość, a przede wszystkim na to jak postępować w salonie, aby czuć się w nim bezpiecznie. Te bardzo ważne wyuczone zachowania przydały się w 100% w prowadzeniu własnego gabinetu.

- Co doradziłaby Pani obecnym studentom swojego kierunku?

Trzeba się uczyć! Kierunek nie jest łatwy, ale im więcej od was wymagają, tym więcej zapamiętacie i będziecie mogli wykorzystać to swoim życiu na bardzo dobrym poziomie.

- Jakie są Pani plany zawodowe?

Chciałabym rozwijać swoją ofertę o nowe usługi, szkolić się, poszerzać swoją wiedzę. Mam nadzieję, że uda mi się zostać jeszcze laureatką jakiegoś konkursu branżowego. W przyszłości chciałabym nawiązać współpracę z dermatologiem, a może nawet z lekarzem medycyny estetycznej. Chciałabym, aby mój gabinet był miejscem bardzo profesjonalnym, godnym zaufania. Będę do tego dążyć, bo moja praca to moja pasja.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

 
Instytut Nauk o Zdrowiu - kierunek kosmetologia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK