KontaktAktualnościPrezentacja InstytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk Technicznych - informatyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Kolejny dzień Akademii Biura Karier i Banku Zachodniego WBK

5 kwietnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie miało miejsce kolejne spotkanie w ramach "Akademii Biura Karier i Banku Zachodniego WBK", tym razem skierowane do studentów i absolwentów kierunku informatyka.

Tematem warsztatów była "Kariera zawodowa programisty (developera)".
O swojej drodze od studenta do programisty opowiedział absolwent naszej Uczelni Pan Gracjan Górecki, który uzyskał status absolwenta w 2015 r. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich na Politechnice Wrocławskiej i pracuje jako programista. Dzięki doświadczeniom prowadzącego uczestnicy spotkania, którzy stoją na początku swojej drogi zawodowej otrzymali wiele cennych wskazówek i informacji, m.in.:

  • Jak zostać developerem?
  • Jakie umiejętności są wymagane, by pozyskać pierwszą pracę jako programista?
  • Jak mierzyć stopień wtajemniczenia (junior, middle, senior)?
  • Jak zostać seniorem?
  • A może droga samuraja (droga software developera, w przyszłości architekta/cto)?
  • Quo vadis programowanie (o przyszłości programowania)?
  • Co warto robić oprócz pracy/szkoły a czego nie robić?

Planując karierę programisty - istotną rzeczą, na którą zwrócił uwagę studentom nasz absolwent - jest wybór języka programowania, w którym należy się rozwijać, wśród nich do najbardziej popularnych należą: Java, C i C#.

Wybór ścieżki rozwoju
Bycie programistą, to nie tylko kodowanie i realizowanie różnych projektów, ale także konieczność podejmowania ważnych decyzji. Jedną z nich jest bez wątpienia wybór ścieżki rozwoju - technicznej lub menedżerskiej. Ważne jest, aby nie zwlekać zbyt długo z określeniem, jaką ścieżką chce się podążać.

Kiedy więc warto zdefiniować swoje cele? Jak najwcześniej. Najlepiej tu i teraz. Nie jutro, nie za tydzień, za rok i dopiero po studiach.

Miejcie więc cel. Niech każdy krok prowadzi Was do celu!

 

Instytut Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2013    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK