KontaktAktualnościPrezentacja InstytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk Technicznych - informatyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Absolwent VIP - Gracjan Górecki

Absolwent kierunku informatyka (2015 r.), własna działalność gospodarcza we Wrocławiu.

- Proszę opisać specyfikę Pana działalności gospodarczej.
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, która oferuje usługi specjalistyczne w zakresie oprogramowania - tworzę oprogramowanie na zamówienie bądź na własny użytek. W przyszłości pragnę poszerzyć obszar działania w kierunku m.in. prowadzenia szkoleń IT.

- Czy w czasie studiów i potem przed założeniem działalności był Pan zatrudniony w jakiejkolwiek formie?
Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej, odbyłem praktykę w firmie Aduma S.A. Następnie w ramach umowy o dzieło podjąłem współpracę z Cohesiva Sp. z. o.o. Po tym czasie postanowiłem jednak, że nie chcę się ograniczać i być związany z jednym pracodawcą, lecz wolę współpracować na zasadzie B2B (transakcje pomiędzy dwoma lub więcej podmiotami gospodarczymi) lub B2C (relacje występujące pomiędzy firmą a klientem końcowym).

- Czy korzystał Pan z jakiegoś wsparcia zakładając własną firmę?
Tak, korzystałem ze wsparcia pochodzącego z UE dla nowych firm.

- Na czym polega Pana praca? Jak wygląda dzień pracy?
Na co dzień tworzę funkcjonalności systemu (zarówno swojego, jak i na zamówienie) w oparciu o wcześniej ustalone zadania, które zostały posortowane względem priorytetów. Również odpowiadam za projektowanie aplikacji, więc często siadam z kartką i długopisem, po czym powstaje "tymczasowy" projekt/rozwiązanie pewnego problemu.

- W jakim stopniu studia przygotowały Pana do wykonywanego zawodu? W jaki sposób Uczelnia pomogła Panu w ścieżce kariery?
Przede wszystkim studia pozwoliły mi poznać drogę, jaką chcę podążać wykonując zawód programisty. Oczywiście, dzięki Uczelni nabyłem dużo wiedzy, chociażby na temat systemów operacyjnych, komputerów i języków programowania. Zgodnie z definicją studiowanie to również uczenie się na własną rękę. W zawodzie programisty nie trzeba posiadać wykształcenia wyższego. Niektórzy nawet twierdzą, że nie ma znaczenia ukończenie jakiegoś kierunku. Natomiast idąc na studia, poznajemy szersze spektrum różnych zagadnień i być może w danych momencie nie są nam potrzebne, jednak nie wiemy, co będzie np. za 5 lat.

- Co doradziłby Pan obecnym studentom swojego kierunku ?

    Kilka rzeczy:
  • potraktować na poważnie Uczelnię i zajęcia,
  • pracować w domu nad własnym projektem i doskonalić swoje umiejętności,
  • nie zmarnować czasu i możliwości, które ma się na studiach,
  • nie starać się mieć samych 5 :), skupić się na zagadnieniach, które nas interesują i poszerzać wiedzę w tym kierunku.

- Jakie są Pana plany zawodowe, jakie wyzwania biznesowe stawia sobie Pan za cel?
Nie chcę brać udziału w wyścigu firm o to, która jest lepsza. Mój pomysł na własny biznes jest odmienny. Przypomina działalność prowadzoną przez Michała Szafrańskiego znanego z wydania książki "Finansowy Ninja" oraz prowadzenie własnego bloga. Chciałbym pogłębić wiedzę w jednym z obszarów programowania i zostać w niej ekspertem, by później móc prowadzić szkolenia. Ale kto wie co mnie czeka :).

- Jakie są Pana pasje/hobby/zainteresowania? Czym zajmuje się Pan w wolnym czasie?
Praca, którą wykonuję jest dla mnie jak hobby. Lubię również aktywność fizyczną często trenuję na siłowi i może w przyszłości wrócę do boksu.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

 
Instytut Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2013    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK