KontaktAktualnościPrezentacja InstytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk Technicznych - informatyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Zawodowcy z Nysy

Wojciech Pawlinów, absolwent kierunku informatyka (2016 r.), beneficjent programu Erasmus+. Pracuje jako BackEnd Web Developer w Close To Water Poland Sp. z o.o. we Wrocławiu.

- Gdzie obecnie Pan pracuje i na jakim stanowisku? Na czym polega Pana praca?
W marcu 2016 r., zaraz po ukończeniu ostatniego semestru studiów, rozpocząłem pracę we Wrocławiu dla firmy Close To Water Poland Sp. z o.o., na stanowisku BackEnd Web Developer. Zajmuję się programowaniem dedykowanych aplikacji internetowych dla klientów na rynek brytyjski. Do moich zadań należy głównie implementacja funkcjonalności zgodnie ze specyfikacją, a także wdrażanie i dalszy rozwój tych systemów. W ramach pracy zajmuję się również zarządzaniem infrastrukturą IT w firmie.

- Co uważa Pan za swoje największe zawodowe osiągnięcie?
Brałem udział w powstawaniu aplikacji, z których nasi klienci korzystają na co dzień w swojej pracy. Pomyślnie wdrożyliśmy m.in. system dla instytucji w sektorze szkolnictwa wyższego oraz kilka innych ciekawych rozwiązań, które dla mnie, jako osoby z niewielkim doświadczeniem stanowiły wyzwanie. Cieszę się faktem, że mogę widzieć realne efekty tego, czym się zajmuję - daje mi to ogromną satysfakcję. Każdy nowy projekt niesie za sobą konkretne problemy do rozwiązania, czasami bardzo złożone. Radzenie sobie z nimi stanowi sukces w mojej pracy. Poza tym mamy młody, zgrany zespół i mogę się pochwalić dobrą atmosferą w pracy!

- Czy ma Pan jakieś pasje/zainteresowania?
Przede wszystkim moją pasją jest programowanie. Poświęcam sporo czasu na ciągły rozwój swojej wiedzy i umiejętności, pracując nad własnymi projektami. Moją drugą pasją jest sport, z którym od zawsze miałem do czynienia. Intensywnie trenuję CrossFit i prowadzę zdrowy, aktywny tryb życia. Jako dodatkowe hobby traktuję gotowanie i kiedy tylko znajduję na to trochę czasu, lubię się wykazać w kuchni.

- Brał Pan udział w programie Erasmus+, jak to wpłynęło na Pana karierę zawodową?
Program Erasmus otworzył mnie na środowiska międzynarodowe, ale też na ludzi i na podróże. Dzięki wyjazdom za granicę poprawiłem znajomość języka angielskiego i nabrałem pewności siebie w kontaktach w obcym języku. Co najważniejsze, na praktykach zawodowych zacząłem poważnie myśleć o pracy programisty, bo miałem okazję zrobić pierwszy krok, i to w dużym stopniu przekonało mnie o wyborze ścieżki kariery. Zachęcam wszystkich, którzy się wahają, aby skorzystać z tej możliwości. Dla mnie to był fantastyczny czas!

Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

 
Instytut Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2013    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK