KontaktAktualnościPrezentacja InstytutuPracownicyPlany zajęć

Instytut Nauk Technicznych - informatyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Hackathon okiem mentora - Grzegorza Sługockiego

Grzegorz Sługocki - absolwent informatyki PWSZ w Nysie, właściciel firmy Storecat Global3D.pl - jako jeden z mentorów wspierał uczestników podczas maratonu programowania Hackathon.

Jak wyglądały zmagania młodych programistów z jego perspektywy?

W nyskim Hackatonie wzięło udział 13 drużyn, wśród uczestników znalazły się zespoły składające się ze studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, uczniów nyskich Techników oraz goście z odległych zakątków Polski np. z Elbląga. Uczestnicy wykazali się pomysłowością, umiejętnościami ale przede wszystkim wytrzymałością:) Zdecydowana większość uczestników pracowała przez cały czas trwania Hackatonu bez snu i dotrwała do końca. Z mojej perspektywy mentora - największą satysfakcję przynosi mi świadomość, że w Nysie mamy tak wielu młodych ludzi, którzy mieli na tyle samozaparcia, że poświęcili swoje weekendowe plany na poczet udziału w maratonie programowania.

Pomysły uczestników były przeróżne ale wszystkie skupiały się na usprawnieniu życia mieszkańców Nysy. Szczególnie miłym zaskoczeniem była grupa uczniów jednego z techników, którzy już na tym etapie edukacji biegle programowali z wykorzystaniem technologii, które studenci poznają na 5-tym semestrze studiów. Nasi studenci również przedstawili dowody "czarno na białym", że PWSZ kształci nieprzeciętnych programistów - gotowych do komercyjnej pracy zawodowej już w trakcie studiów.

Zwycięska drużyna wykazała się niekonwencjonalnym podejściem do przedstawionego problemu, które zaważyło o przyznaniu największej liczby głosów naszego jury.

Oprócz zwycięzców zdarzały się też inne "perełki" takie jak nasi studenci siódmego semestru, którzy wykonali kawał inżynierskiej roboty łącząc kilka różnych technologii oraz opracowali dedykowane rozwiązanie sprzętowe. Gratuluję wszystkim uczestnikom oraz liczę, że w kolejnej edycji impreza będzie równie udana jak tym razem.

Pozdrawiam, Grzegorz Slugocki

 
Instytut Nauk Technicznych - kierunek informatyka, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    kontakt z webmasterem:
Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego - bezpieczeństwo systemów informatycznych, bezpieczeństwo ekonomiczne, kryminologia i kryminalistyka, zarządzanie systemami bezpieczeństwa, Instytut Nauk o Zdrowiu: dietetyka kliniczna, dietetyka administracyjna, dietetyka sportowa, kosmetologia specjalistyczna, chemia i technologia kosmetyków, kształtowanie człowieka - trener osobisty, rekreacja psychoruchowa, Instytut Nauk Technicznych: architektura - architektura i urbanistyka, konserwacja i ochrona zabytków, architektura światła, informatyka - gry komputerowe i multimedia, systemy internetowe, systemy i sieci komputerowe, bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych, zarządzanie - automatyzacja produkcji i systemy mechatroniczne, zarządzanie produkcją, inżynieria jakości, zarządzanie innowacjami i projektami,, Instytut Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Instytut Finansów - rachunkowość i kontrola finansowa, finanse przedsiębiorstw, Instytut Jazzu - jazz i muzyka estradowa, realizacja dźwięku, edukacja artystyczna w jazzie i muzyce estradowej, Instytut Pielęgniarstwa - pielęgniarstwo (licencjackie), pielęgniarstwo pomostowe (A, B, C, D), pielęgniarstwo magisterskie, Instytut Ratownictwa Medycznego - ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK